9°C
Ранок 9°C
День 10°C
Вечір 10°C
Ніч 10°C
41.141.6
39.840.8
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
9°C
Ранок 9°C
День 10°C
Вечір 10°C
Ніч 10°C
41.141.6
39.840.8

​Вода як панацея від хвороби «сидячого способу життя»

Сидячий спосіб життя давно став нормою для сучасних людей. Ми постійно сидимо: у школі, в університеті, на роботі. Часто горбимось, спираємось на стіл та всіляко знущаємось з власного хребта, але навіть цього не помічаємо, поки лікар не ставить діагноз – сколіоз.

Я знала, що сиджу не правильно, але це ніяк не давалось взнаки у шкільні роки, тож коли почула звістку від лікаря – у вас сколіоз, – просто не повірила. Невже слова вчителів «не горбся, бо сколіоз буде» справдились у мій 21? На жаль, так. Лікар прописав для лікування гімнастику та басейн. Гімнастику закинула вже з другого тижня: я або лінувалась, або просто забувала про неї.

«Басейн» - звучало для мене також не дуже обнадійливо, адже сама вмію лише «трохи триматись на воді», а про повноцінне плавання і мови йти не може. Я засмутилась і згадала моменти мого не дуже інтенсивного навчання плавання: кілька разів в дитинстві батьки намагались опустити мене в воду і змушували гребти руками-ногами. Всі спроби закінчувались на тому, що я втомлювалась і потихеньку «йшла на дно». Батьківської наполегливості вистачило на кілька разів, а потім вони здались з словами «з часом сама навчиться». Так не сталось.

Я шкодувала про це, а потім пригадалось, як під час якихось посиденьок мені сказали, що вміла плавати, але забула про це. Тоді в суперечці хотіла відстояти свою думку, але мені пояснили, що для немовлять перебувати у воді - звична справа, адже вони пам'ятать своє перебування у «животику» мами.

Справа в тому, що приблизно до 3 місяців плавальні рефлекси у дитини не зникають, завдяки яким вона автоматично затримує дихання при зануренні у воду і може перебувати у воді. Це закладено у нас ще з утроби матері.

Нірвана мала рацію!

Все ще не довіряючи повністю Google у цьому питанню, я шукала надійне джерело інформації і мені пощастило. У наших партнерів - родинного центру «Мацьопа» - є школа раннього плавання та компетентні люди, які могли дати відповідь. Вони підтвердили інформацію - діти дійсно перші кілька місяців ще пам’ятають свій стан в утробі матері, тому плавання для них є не тільки корисною процедурою, а і звичною справою.

Я подумала про всі свої втрачені шанси і вирішила, якщо вже розповідаю про історію свого бідкання, то варто не пояснювати як боротись з наслідками проблеми, а попередити її. Найкращою профілактикою сколіозу все ще залишається плавання. Тож коли краще починати вчитись плавати? З чого починати і чи існують заборони?

Пливи, пливи

Для того, щоб дізнатись більше інформації про плавання, я знову звернулась до центру «Мацьопа», адже не мала знайомих тренерів з плавання для дорослих.

На мої запитання погодилась відповісти тренер Альона, яка веде заняття з плавання для дітей; її діти також ходять на плавання. Альона має трьох і всі вони почали плавати з різного віку, лише з найменшою донечкою Агнією вона почала займатись плаванням змалечку - з 1,5 місяця і не одразу в басейні, а у простій ванній. Тренер розповіла, що починати вчити плавання варто з дитинства. З якого віку? Виявляється, можна вчити дитину з 10-14 дня (коли пупкова рана заживе).

Також Альона розповіла, що перш ніж відвідувати басейн можна провести декілька занятть з плавальної гімнастики у своїй домашній ванні, щоб дитя звикло. Хоча, зазначає з усмішкою жінка, багатьом просто страшно брати на руки крихітку, не те що займатись гімнастикою у воді з нею. Для того, щоб навчитись правильно поводитись з немовлям у воді ви можете запросити додому спеціального інструктора (у центрі «Мацьопа» є така послуга).

Сама ж Альона пішла з донечкою у басейн, коли мацьопі було три місяці, а з чотирьох - ходять стабільно. Зараз її дочці 3 роки і щаслива мама ділиться зі мною відео, де її дитя вільно, собі на радість перебуває у воді.

Альона розповідає, що починали вони свій шлях разом – донечка з кількох місяців завжди на уроках плавання була біля мами. Це одна з умов успішного навчання немовлят – батьки, які постійно займаються заспокоюють та показують власний приклад. І на курси з плавання діти мають ходити з батьками до 3 років.

До цього часу дитина і мама/тато нерозлучні, це особливо важливо для немовлят – вони чують голос батьків, відчувають їхнє тіло під час плавання. Це допомагає малюку адаптуватись і почуватись у воді так само органічно, як на суші. Саме заняття є великою захоплюючою пригодою для дітей: з піснями, іграшками, під час якої малюки пірнають, виконують разом з мамами елементи динамічної гімнастики. Згодом, коли дитина вчиться сидіти, на заняттях практикують стрибки з бортика, «лежання» на воді. Для групи з плавання діток 2-4 років, до яких входить і дочка Альони, заняття це не лише гребки та пірнання, це ще й стрибки у воду, «танці під водою», акробатика на «макаронах» та багато корисних веселощів.

Дітки, які приходять на плавання в старшому віці, також починають уроки разом з батьками і залишаються з ними, поки дитині не буде комфортно самостійно займатись. У центрі курси поділені за віковими групами: від немовлят у групі «Веселі каченята» до «дорослої» групи «Моржі», куди ходять діти шкільного віку (6-14 років).

І хоча плавання популярне серед всіх вікових груп дітей, інструктори радять батькам не лінуватись та віддавати дитину на плавання якнайшвидше.

Вони бачать, що більшість дітей, чим старші стають, тим більше бояться води і менше йдуть на контакт. Їм важче ніж своїм одноліткам, що раніше почали займатись, «лягти на воду», довіритись, пірнути чи стрибнути з бортика. Інструктори допомагають діткам і зрештою вони переборюють страх та починають природно поводитись у воді, але період звикання триває набагато довше, ніж у тих, які почали плавати з раннього віку.

У «Мацьопі» запорукою успішного освоєння навичок плавання дітьми є лагідні методи навчання. Інструктори у центрі орієнтуються на потреби та готовність кожної дитини: якщо малюку не подобаються деякі вправи, то на них не наполягають і не роблять нічого проти бажання дитини, а з певною перервою знову пропонують їх на наступних уроках. Так маленьками кроками інструкторам вдається досягнути мети і навчити дитину.

Альона пояснює, що після року-півтора таких занять їй не лише тепер спокійніше, коли вона їде відпочивати на море чи до озера з дітьми, це і величезна користь для мацьоп.

Заняття у басейні гарно впливають на опорно-руховий апарат (згадався мій сколіоз), також це є хорошою профілактикою застуд, полегшує роботу серця та загального кровообігу. Це фізична активність, яка добре впливає на імунітет та настрій дитини.

А ще це одна з запорук повноцінного розвитку немовлят. Батьки знають, що коли дитина ще не може ходити чи повзати, то часто капризує, адже не має куди подіти свою рухову енергію. Плавання забезпечує необхідну малюкам м’язову активність: на заняттях у «Мацьопі» малюки також виконують плавальну гімнастику.

Басейн це безпечно?

Хоча у відвідування басейну є багато противників, які розповідають, що там дитина може заразитись хтозна-чим, насправді, якщо ви запишете дитину на плавання до професіоналів, то страх у вас розвіється. Адже заняття з дітьми проводять у басейнах, які обов’язково добре очищують. Не варто жахатись слова «хлорка» і шукати басейни «без» неї. Насправді, за нормами санепідемстанції всі басейни мають обов’язково хлоруватись – інша справа, що окрім хлорки сучасні басейни використовують і супутнє очищення електролізом, озонуванням, що вкупі з хлоруванням чудово очищує воду. Тому заразитись у воді майже не можливо, але у басейні все одно потрібно дотримуватись певних правил (банально мати свій рушник та гумові в’єтнамки). Басейн - це повністю безпечне та нешкідливе місце, якщо дотримуватись усіх вимог.

Плавання потрібне дітям (і мені)

Зазвичай, ми вирішуємо зайнятись плаванням лише за необхідності (за рекомендацією лікаря) або коли хочемо займатись професійно. На жаль мало людей проінформовані про користь, яку приносить плавання, навіть якщо відвідвідувати басейн всього 2-3 рази на тиждень.

Поспілкувавшись з професіоналами, я переконалась, що плавання це не просто спорт, а одна з важливих навичок для життя і чим швидше ви віддасте дитину на курси плавання, тим більш гамонійним та здоровим буде її розвиток. Це убезпечить не лише від сколіозу чи більшості простудних захворюваннях, а й спростить життя у майбутньому. Від себе хотіла б порекомендувати курси плавання для найменших у «Мацьопі», якщо ви зараз вирішили виправляти ситуацію з плаванням у своїх діток. Професіонали допоможуть вашому чаду «познайомитись» з водою та сприйняти її як ще одне рідне середовище.

А мені, на жаль, доведеться самостійно вчитись та боротись з страхом води, паралельно вирішуючи проблему з спиною.

Не нехтуйте фізичною активністю та бережіть своє здоров’я, обіцяєте?

Автор Ковальська Світлана

Оцінки:

0

Дивіться також:

Коментарі:

user

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД

Чи сортуєте ви відходи?

всі опитування
  • Реклама на сайті
  • Loading...