4°C
Ранок 5°C
День 9°C
Вечір 7°C
Ніч 7°C
27.4527.86
33.1533.8
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
4°C
Ранок 5°C
День 9°C
Вечір 7°C
Ніч 7°C
27.4527.86
33.1533.8
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковані, включіть їх і перезавантажте сторінку.

Верховна Рада ухвалила законопроект про жорстокіші покарання за п’яне водіння

Верховна Рада України у першому читанні підтримала законопроєкт №2695 про посилення відповідальності водіїв за водіння в нетверезому стані та перевищення швидкості.

Автори проекту розповіли, що причиною такої законодавчої ініціативи, став той факт, що на сьогодні масштаби дорожньо-транспортного травматизму в Україні значно випереджають аналогічні показники більшості держав світу.

Фото: з інтернету з відкритих джерелФото: з інтернету з відкритих джерел

Даним проєктом пропонується:

  • посилити відповідальність за порушення правил дорожнього руху, керування транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними судами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.
  • проєкт скасовує норми, що передбачають накладення штрафних балів, а також законодавчо закріплює можливість використання поліцейським технічних засобів відеозапису.
  • проєкт пропонує дозволити арешт на строк від 10 до 15 діб для причетних до аварії водіїв, які залишили місце ДТП. Таких водіїв пропонують карати штафом в розмірі 3 400 грн або позбавленням прав на термін до пів року. На сьогодні за таке порушення загрожує штраф у розмірі 255 гривень або громадські роботи на 40 годин.

За повторну протягом року їзду без ременя безпеки або мотошолома (для мотоциклістів) пропонують заарештовувати на строк від 5 до 10 діб або позбавляти прав на термін від 3 до 10 діб.

За перевищення швидкості більш як на 50 км/год законопроєктом пропонується збільшити штраф з 30 до 200 неоподатковуваних мінімумів.

За п'яне водіння пропонується карати штрафом у розмірі 10 200 гривень з позбавленням прав на 1 рік. Повторне протягом року порушення спричинить 20 400 гривень штрафу з позбавленням прав на 3 роки або адміністративний арешт на строк 10 діб.

Фото: з інтернету з відкритих джерелФото: з інтернету з відкритих джерел

Якщо водій протягом року здійснить правопорушення втретє, йому загрожує штраф 40 800 гривень з позбавленням прав на 10 років або арешт на 15 діб (теж з позбавленням прав).

Вживання алкоголю або наркотичних речовин після ДТП і до огляду спричинить 20 400 гривень штрафу або арешт на 15 діб з позбавленням прав на термін до трьох років.

У разі cмepтi пoтерпілого винувaтцю зaгрожує пoзбавлення вoлі на тeрмін від 3 до 8 рoків (пoзбавлення пpав на тeрмін від п’яти до восьми рoків). Якщо жeртв кілька – пoзбавлення вoлі на тeрмін від 5 до 10 рoків (пoзбавлення пpав на тeрмін від п’яти до дeсяти рoків).

Додамо, що посилення покарань за порушення на дорогах парламент розглянув на тлі учорашньої резонансної ДТП на Старообухівській трасі під Києвом, внаслідок якої загинуло двоє дорослих та дві дитини.

Оцінки:

0

Дивіться також:

Коментарі:

user

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД

Ви палите?

всі опитування
  • Реклама на сайті
  • Loading...