8°C
Ранок 10°C
День 16°C
Вечір 12°C
Ніч 10°C
26.526.9
30.9531.55
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
8°C
Ранок 10°C
День 16°C
Вечір 12°C
Ніч 10°C
26.526.9
30.9531.55

Важливе відкриття. Американські науковці визначили головний симптом COVID-19

Науковцям американського університету вдалося дослідити послідовність симптомів коронавірусу. Про це повідомляє EurekAlert.

Фото: https://www.eurekalert.org/Фото: https://www.eurekalert.org/

Дослідники університету Цинциннаті, що у США провели опитування серед 103 пацієнтів хворих на COVID-19. Пацієнтів запитували, скільки днів у них були симптоми COVID-19, а також попросили описати терміни втрати нюху разом з іншими симптомами.

Результати показали, що 61% опитаних повідомили про втрату чи часткову втрату нюху. В середньому, пацієнти почали втрачати нюх на 3-4 день хвороби.

Доктор медичних наук Ахмад Седагат розповів, що ступінь важкості цього симптому напряму пов’язаний з тим, на скільки важкими будуть подальші симптоми. Якщо аносмія, відома як втрата нюху, проходить у важкій формі, то пацієнти повідомляють про сильну задишку, лихоманку та кашель. Якщо у хворого знижений нюх, то це для лікарів знак, який повідомляє, що пацієнт перебуває на першому тижні перебігу захворювання.

Цей факт допоможе лікарям ефективніше лікувати хворих на COVID-19. Седагат також розповідає, що експеремантальний препарат ремдесивір найкраще діє на початкових етапах захворювання, саме про це свідчить втрата нюху.

«Противірусні препарати найкраще діють, коли їх застосовувати на початку вірусної інфекції. Це теж стосується ремдесивіру.» - говорить Седагат.

Седагат застерігає, що хоча втрата нюху є симптомом COVID-19, проте це не єдиний чинник. «Коли ви починаєте відчувати серйозні симптоми COVID-19, які включають задишку і дихальний дистрес, саме тоді вам слід занепокоїтись», - додає він.

Окрім цього дослідження показало, що близько 50% опитаних відчували закладеність носа і 35% - нежить. Седагат говорить, що нежить не є суттєвими симптомом для виявлення коронавірусу, оскільки попередні дослідження показали, що нежить траплялися рідко при COVID-19, і зазвичай пов'язана з алергією, а не з коронавірусом.

«Ніхто не помре через втрату нюху, і це не є симптом, який когось вб'є», - каже Седагат. «Однак це важливий симптом, оскільки він допомагає нам ідентифікувати пацієнтів із COVID-19 у яких не проявляються симптоми, щоб вони не поширювали хворобу на інших. Тепер ми можемо потенційно ідентифікувати осіб хворих на коронавірус на початку захворювання, щоб розпочати лікування противірусними препаратами і в кінцевому результаті максимізувати ефективність лікування цих пацієнтів.» - зазначив науковець.

Оцінки:

0

Дивіться також:

Коментарі:

user

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД

Як ви оцінюєте роботу А. Садового на посту мера Львова?

всі опитування
  • Реклама на сайті
  • Loading...