4°C
Ранок 5°C
День 9°C
Вечір 7°C
Ніч 7°C
27.4527.86
33.1533.8
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
4°C
Ранок 5°C
День 9°C
Вечір 7°C
Ніч 7°C
27.4527.86
33.1533.8

В Університеті імені Івана Франка відкриють Музей комп’ютерної техніки

ЛНУ імені Івана Франка спільно з меценатами-колекціонерами працюють над запуском інтерактивного Музею комп’ютерної техніки. Про це повідомляють на сайті Університету.

Фото: з сайту УніверситетуФото: з сайту Університету

На сьогодні до колекції музею входить понад сотні експонатів. Більшість представленої комп’ютеної техніки досі у робочому стані.

У музеї представлять комп’ютери 1980 – 1995 років, різних країн-виробників, зокрема США, Велика Британія, країн колишнього Східного блоку, СРСР та України. Експозиція буде поповнюватися.

Відвідувачі музею матимуть змогу ознайомитися з комп’ютерною технікою та історією відеоігор, а також планується окрема зона присвячена робототехніці з розгорнутими стендами, що ілюструють еволюцію елементної бази та принципи роботи ЕОМ.

У музеї функціонуватиме відокремлена зона з постійно увімкненими ретро-комп’ютерами та історичними ігровими консолями. Окрім того, цікавим задумом є те, що раз на тиждень під час спеціальних тематичних заходів, буде вмикатись більша кількість техніки, до прикладу, усі комп’ютери Apple.

В музеї облаштують сучасний інтерактивний простір, де можуть проводитися різноманітні заходи, лекції, майстер-класи. Втілити в життя задумане планують до кінця цього року.

Музей буде знаходитись на вулиці Драгоманова 17, в другому корпусі Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка.

Площа приміщення музею складатиме 300 кв. метрів. До відкриття там планують зробити ремонт на суму 2 млн. грн. Частину суми надасть університет, до того ж проєкт планують подавати на грантові програми та залучати кошти спонсорів.

Після відкриття у музеї також планують створити великі інтерактивні експонати, присвячені здобутку львівських інженерів. Для прикладу, перший у колишньому СРСР клон британського комп’ютера Sinclair ZX Spectrum, а також популярний персональний комп’ютер ПК-«Львів» розробки доцента Львівської Політехніки В. Пуйди тощо.

Оцінки:

0

Дивіться також:

Коментарі:

user

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД

Як Ви позбулись новорічної ялинки?

всі опитування
  • Реклама на сайті
  • Loading...