15°C
Ранок 8°C
День 16°C
Вечір 14°C
Ніч 6°C
2828.41
32.533.12
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
15°C
Ранок 8°C
День 16°C
Вечір 14°C
Ніч 6°C
2828.41
32.533.12

​В Україні скасували книгу обліку доходів для ФОПів

Сьогодні, президент України Володимир Зеленський підписав закон № 786-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців», який, передбачає скасування обов’язкової книги обліку доходів для ФОПів. Про це інформує прес-служба Офісу президента.

Від тепер, фізичним особам – підприємцям І-ІІІ груп на спрощеній системі оподаткування можна буде вести облік у будь-якій зручній формі – паперовій чи електронній – із зазначенням суми доходу за місяць.

А фізичні особи – підприємці на загальній системі зможуть вести облік також у паперовому або електронному вигляді, але за типовою формою, визначеною Міністерством фінансів.

Фото: з інтернету з відкритих джерелФото: з інтернету з відкритих джерел


Один з ініціаторів закону, депутат партії «Голос» Ярослав Железняк, зазначає, що ті кому зручно вести паперову книгу обліку доходів, можуть продовжувати це робити. А ті, кому не до вподоби такий спосіб ведення обліку можуть це робити в електронному кабінеті чи навіть у Excel.

«Записувати треба лише місячний підсумок – як вам зручно та де зручно. Та й ФОПам на загальній системі можна буде не реєструвати книгу, а вести її хоч в Google-таблицях – головне, відображати всі необхідні дані.

І приємний бонус. Цим законом максимально спрощена реєстрація в електронному кабінеті та додана можливість листуватися з податковою онлайн», – зазначає він.

Закон скасовує договір про визнання електронних документів для реєстрації в електронному кабінеті платника податків та передбачає, що в електронному кабінеті відображатимуться податкові повідомлення:

Рішення, податкові вимоги або інші документи. При реєстрації не треба буде заповнювати договір про визнання електронних документів.

Раніше, за відсутність зареєстрованої та заповненої книги обліку передбачався штраф — приблизно 600 гривень. Відтепер при перевірці достатньо буде просто показати записи доходів за місяць. Відповідні зміни внесли до ст.296 ПКУ, а податкова буде зобов’язана визнавати ці дані відповідно до ст.292.13 ПКУ.


Оцінки:

0

Дивіться також:

Коментарі:

user
Loading...