-4°C
Ранок -3°C
День -0°C
Вечір -3°C
Ніч -2°C
28.0628.46
31.9332.53
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
-4°C
Ранок -3°C
День -0°C
Вечір -3°C
Ніч -2°C
28.0628.46
31.9332.53

У музеї Росії виявили скарби, що зникли з Лаври в Києві

В Росії на виставці показали скарби, які зникли з Києво-Печерської Лаври у 40 роках ХХ століття.

У Росії знайшли 57 унікальних артефактів, які в 1930-х зберігалися в Києво-Печерському музеї-заповіднику.

Фото: з інтернету з відкритих джерелФото: з інтернету з відкритих джерел

У 1940-х скарби вилучили для зберігання в держохорону СРСР - нібито для «надійного зберігання». Проте, раптом з’ясувалося, що на початку 1940-х рр. більшість з них зникла у нетрях державних банківських установ і лише окремі предмети пізніше «спливли» у фондах музеїв Москви та Ленінграда.

На таку знахідку натрапив археолог Тимур Бобровський, про що він і написав на своїй сторінці у Facebook. Науковець виставив фото-колажі, на яких зліва, архівні чорно-білі фото артефактів 1930-х рр. Григорія Полюшка, а справа колекції, яка зараз належить Державному історичному музею РФ в Москві.

Фото: FacebookФото: Facebook

Сам Григорій Полюшко визначив, що 11 предметів зі 119, описаних ним у каталозі, опинилися у московському Державному історичному музеї.

«Намагання дослідника встановити обставини їх надходження до музею та запити від лаврського заповідника ще у 1999-2000 рр. звелися до такої офіційної відповіді:

«...существующая в Государственном Историческом музее учетная документация не содержит информации про поступление экспонатов из Киево-Печерской Лавры» (цит. за Г. Полюшко).

Фото: FacebookФото: Facebook

Григорій Полюшко вважав, що кілька десятків предметів з його каталогу можуть зрештою виявитися експонатами московського музею. Але з’ясувалося, що цей музей є «недооціненим»».

Переважну більшість артефактів складають церковні предмети, які в 1920-х реквізували з ризниць Софіївського та Успенського соборів Києва, перетворених в музеї з встановленням в Україні радянської влади.

Фото: FacebookФото: Facebook

Скарби вдалося виявити після того, як в мережі опублікували посилання на сайт музею, де викладено оцифровані експонати музею - всього заявлено понад 900 тисяч одиниць.

До цього часу безцінні артефакти із золота, срібла і дорогоцінних каменів вважалися втраченими назавжди. Більше фото можна побачити за посиланням.

Оцінки:

0

Дивіться також:

Коментарі:

user

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД

Як ви ставитесь до проекту канатної дороги у Львові?

всі опитування
  • Реклама на сайті
  • Loading...