27°C
Ранок 20°C
День 27°C
Вечір 24°C
Ніч 17°C
38.839.1
39.840.8
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
27°C
Ранок 20°C
День 27°C
Вечір 24°C
Ніч 17°C
38.839.1
39.840.8

​У Львові завершився міжнародний конгрес ПЕН-клубу

Вчора відбулось урочисте завершення 83 конгресу PEN у Львові. Місто Лева приймало захід такого рівня вперше за всю історію існування. Цьогоріч до Львова з'їхались письменники, літератори та інші представники ПЕН-клубу щоб поговорити на тему відстоювання правди у добу пропаганди.

З Іспанії до України

У Українському центрі міжнародного ПЕН-клубу зазначають, що щорічний конгрес відбувається в різних країнах. Минулого року подію провели у Ґалісії (Іспанія). Тоді Микола Рябчик – президент українського ПЕН-клубу та член Ревізійної комісії Андрій Павлишин домоглись проведення наступного конгресу саме в Україні.

Як зауважував Микола Рябчик, проведення конгресу в Україні є значимою подією, навіть, ніж відомий конкурс «Євробачення». Коли стало відомо, що конгрес проводитимуть у Львові, це стало своєрідним викликом для організаторів. Подія вимагала серйозної організації та коштів для програми.

Що таке конгрес ПЕН-клубу та чому це потрібно?

Після Революції Гідності і далі про Україну говорить весь світ. Українцями цікавляться серйозні визнані люди світових літературних кулуарів. Ці люди хочуть приїхати в Україну, щоб побачити, що тут відбувається, описати це, дізнатись з перших уст.

За словами Андрія Павлишина, той факт, що зараз Україна, фактично, у стані війни з Росією, важливий. «Недобросовісні сусіди» докладають всіх зусиль, щоб висвітлити щось негативне та розповісти неправду про нас. Відповідно, проведення конгресу, себто визнання того, що Україна дійсно йде вперед, чогось досягає у сфері культури підвищує імідж держави у світі є досить важливим.

Не лише культурна, а й політична подія

Проведення форуму дало змогу літературній спільноті не лише відкрити іншу, реальну Україну у письменницькій діяльності, а й поговорити про актуальні теми. Приміром, активно обговорювалось ув’язнення українського журналіста Олега Сєнцова. Тема «відстоювання правди у добу пропаганди» дала можливість обговорити різні питання в сфері літератури, в тому числі і української сучасної.

Як зазначив Микола Рябчук, проведення конгресу в Україні – це не ніщо інше, як виявлення письменницької солідарності з нашою державою.

Image

Нобелівські лауреати та інші знамениті гості

До Львова з'їхались літератори із 79 різних країн та 65 різних ПЕН-центрів. За короткий час у місті відбулось дуже багато літературних та інтелектуальних дискусій, оскільки конгрес складався з двох частин. Одна частина – це закриті конференції, зустрічі та дискусії для прямих учасників клубу. Інша – відкрита: презентація літератури різних країн, читання, де могли брати участь всі бажаючі.

Зокрема в Україні чекали білоруську письменницю Світлану Алексієвич (Нобелівська премія в галузі літератури – 2015) та румунсько-німецьку письменницю Герту Мюллер (лауреатка Нобелівської премії 2009). Також цьогоріч Україну на конгресі побували Адам Загаєвський (Польща), Пол Остер (Сполучені Штати Америки), Людмила Юліцька (Росія). З української сторони були Юрій Андрухович, Сергій Жадан, а також Андрій Курков та Олена Стяжкіна.

За словами керівника департаменту з питань культури Наталії Бунди, Львів радо прийняв конгрес та провів його на високому рівні. У зверненні до учасників події керівниця зазначила, що місто дійсно перетворилось на міжнародний майданчик для спілкування.

Оцінки:

1

Дивіться також:

Коментарі:

user

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД

Чи вірите ви в успішність введення миротворців ООН на Донбас?

всі опитування
  • Реклама на сайті
  • Loading...