12°C
Ранок 9°C
День 14°C
Вечір 13°C
Ніч 6°C
4141.5
39.940.9
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
12°C
Ранок 9°C
День 14°C
Вечір 13°C
Ніч 6°C
4141.5
39.940.9

У Львові засновано власну літературну премію

Фото ЛМРФото ЛМР

12 грудня, у Львові вперше вручено Премію міста літератури ЮНЕСКО. Метою впровадження цієї нагороди, згідно зі статутом, є популяризація цінностей гуманізму, свободи слова, міжкультурної комунікації та виховання толерантності.

У фінальний етап вийшли письменники Вікторія Амеліна, Михайло Слабошпицький, Петро Яценко, Маріанна Кіяновська, Наталка Сняданко та перекладачі Ярослава Стріха, Ольга Любарська та Павло Мигаль.

Варто зазначити, що Львів став першим українським містом, що запровадило власну літературну премію. Нагороджував переможця особисто мер міста. Першим лауреатом став письменник Петро Яценко, що є автором роману «Нечуй. Немов. Небач» про видатного українського класика Івана Нечуя-Левицького.

«Я не очікував перемогти. Переконаний, що всі інші лауреати заслуговують на цю премію не менше, ніж я. Під час закордонних поїздок мене часто запитували, чи існують у нас літературні премії окремих міст. Радію, що став лауреатом першої такої премії в Україні», — розповів переможець.

Фото ЛМРФото ЛМР

«Бути в такому гроні — це велика честь. Ви маєте особливу Божу ласку, адже вмієте писати, захоплюючи тисячі читачів. Тому завдання міста — якнайбільше популяризувати читання», — зазначив Андрій Садовий.

Окремі відзнаки отримали Ярослава Стріха та Ольга Любарська за свої переклади романів іншими мовами. Кожна з них отримала по 25 тисяч гривень.

Надалі премією будуть нагороджувати авторів щорічно. До участі приймаються оригінальні та перекладені художні твори, що публікується українською мовою вперше.

Оцінки:

0

Дивіться також:

Коментарі:

user

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД

Як ви оцінюєте роботу А. Садового на посту мера Львова?

всі опитування
  • Реклама на сайті
  • Loading...