7°C
Ранок 9°C
День 14°C
Вечір 13°C
Ніч 6°C
4141.5
39.940.9
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
7°C
Ранок 9°C
День 14°C
Вечір 13°C
Ніч 6°C
4141.5
39.940.9

У Львові вшановано пам'ять професорів, що загинули у 1941

1 липня на Вулецьких пагорбах відбулось покладання квітів до пам’ятника загиблим професорам. В акції взяли участь міські голови Львова та Вроцлава, а також громадськість.

«Перш за все, велика подяка пану Рафалу і громаді м. Вроцлава за те, що була ця ідея і було багато спільних зусиль, щоб постав цей пам’ятник у пам'ять про замордованих, закатованих професорів. Коли ця ідея повстала, то ніхто навіть не міг подумати, що буде війна і частина нашої території буде в окупації. Ми повинні про це пам’ятати, ми повинні про це апелювати до світу, ми повинні видавити ворога з нашої землі. Також сьогодні звертаюся до усіх, щоб ми пам’ятали про наших ув’язнених — Олега Сєнцова та багатьох інших, які сьогодні в російських тюрмах. Треба робити все можливе, щоб вони були звільнені. Тому я прошу усіх — звертайтесь до друзів, знайомих у всьому світ, щоб вони апелювали до Росії, до міжнародних товариств, щоб наші хлопці були на волі», — наводить слова Андрія Садового прес-служба ЛМР.

Президент міста Вроцлав Рафал Дуткевич також висловив власну думку щодо пам’ятної дати та сучасних подій на Сході України.

«Ми сьогодні біля пам’ятника у найкрасивішому місті — у Львові. Спільно з мером Львова, з представниками університетів міста, з Консулом, який представляє Польщу, ми складали квіти до пам’ятника професорам, які на цій горі були замордовані. Щороку тут є делегація з Вроцлава. Будуть ще ректори. Ми думаємо про дві справи. Львівський університет в період між війнами був славним закладом, філософи, математики, які тут працювали, були лідерами європейської науки і науки світу. Багато з них було тут замордовано. Пам’ятник своєю символікою говорить — «не вбивай». Коли ми говоримо «не вбивай», то пам’ятаємо, що на Сході України надалі гинуть люди. Хоч з великою радістю спостерігаємо за чемпіонатом світу з футболу в Росії, то пам’ятаємо, що в тюрмах Росії досі є багато невинних людей, які протестували і протестують проти того, що Росія через зброю частину України зайняла і досі на Сході України гинуть люди. Це думка, яка повинна бути з нами, ми повинні говорити, що Україна є і буде вільним і демократичним краєм", — зазначив Рафал Дуткевич.

Оцінки:

0

Дивіться також:

Коментарі:

user

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД

Якби вибори Президента України відбулися вже цієї неділі, за кого Ви б віддали свій голос?

всі опитування
  • Реклама на сайті
  • Loading...