6°C
Ранок 9°C
День 14°C
Вечір 13°C
Ніч 6°C
4141.5
39.940.9
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
6°C
Ранок 9°C
День 14°C
Вечір 13°C
Ніч 6°C
4141.5
39.940.9

У Львові відзначили 20-річчя внесення міста до списку ЮНЕСКО

Фото Маркіяна ЛисейкаФото Маркіяна Лисейка

5 грудня у місті проведено урочисті заходи з нагоди 20-річчя внесення історичного центру міста до Списку світової спадщини ЮНЕСКО. У Львівській опері нагороджено найкращих реставраторів, що зробили найбільший внесок у відновлення міста.

Серед нагороджених особливо варто виділити Ганса Каспарі - експерта ЮНЕСКО. Він отримав Золотий герб. “Я хочу сказати, що люди в Німеччині і у всіх країнах Європи стоять поруч з вами і надають вам підтримку”, - зазначив Ганс.

Подяки отримали Юрій Миколаїшин – реставратор металу; Олександр Савчук – реставратор дерева; Ірина Гірна – реставратор стінопису; Олег Рибчинський – кандидат архітектури, доцент кафедри реставрації архітектурної і мистецької спадщини Інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка», реставратор каменю; Марія Шумська – реставратор вітражів; Ірина Дуткевич – активна львів’янка, художник-реставратор монументального живопису.

Під час заходів відзначено й колектив Академічного симфонічного оркестру INSO-Львів, а також двох військовослужбовців 80-ї окремої десантно-штурмової бригади.

Мер міста, Андрій Садовий повідомив наступне: «Ви знаєте мотто нашого міста — Львів відкритий для світу. Але, будучи під патронатом ЮНЕСКО, ми ще є важливі для світу. Сьогодні Львів належить не лише нам, мешканцям міста, він належить усьому світу. І ці мільйон туристів, які приїжджають, насправді, вони шоковані, чому раніше вони не знали про це прекрасне місто. Львів має дуже великий потенціал і дуже великі можливості. У цей день ювілею, я хочу скласти особливу подяку всім людям, які долучилися, щоби Львів був разом в родині з ЮНЕСКО і хочу подякувати усім тим людям, які дбають над нашою спадщиною: нашим історикам, нашим реставраторам, митцям – це є велика когорта людей, які голим нервом відчувають несправедливість, які мають велику повагу до справедливості. Але найбільша моя подяка усім вам, громаді міста Львова, бо громада міста Львова – найкраща, бо тільки найкращі громади мають право і честь бути в родині ЮНЕСКО».

Оцінки:

0

Дивіться також:

Коментарі:

user

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД

Хто для вас являється авторитетом?

всі опитування
  • Реклама на сайті
  • Loading...