13°C
Ранок 8°C
День 16°C
Вечір 14°C
Ніч 6°C
2828.41
32.533.12
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
13°C
Ранок 8°C
День 16°C
Вечір 14°C
Ніч 6°C
2828.41
32.533.12

У Львові в садках будуть проводити заняття із сексуального виховання

Уже з вересня у дитячих садочках Львова планують впровадити заняття з сексуального виховання, а згодом і для молодших школярів.
Цього тижня у місті почалися тренінги для вихователів. Про це інформує «Суспільне».

Фото: з інтернету з відкритих джерелФото: з інтернету з відкритих джерел

Мати 5-річної Юстини Соломія Бойкович розповідає, що зацікавлена у сексуальному вихованні дитини у дитсадку: «Ми звикли говорити про безпеку (як треба на зелене світло переходити вулицю), але ми не звикли говорити про безпеку свого тіла, а це надзвичайно важливо». Три роки тому у приватному садочку «Пташеня» впровадили програму безпеки щодо попередження насильства над дітьми. Керівниця садочку «Пташеня» Анастасія Лужецька розповідає, що сексуальну освіту впроваджують з 5-ти років.

«Наприклад, є така штука як «правило трусиків». Це ті межі, за які не можна заходити нікому і ми кажемо діткам, що тебе можуть торкатися лише, наприклад, тільки твої батьки по плечі, за руку, ніяк не у межах трусиків», — каже Анастасія Лужецька.

Фото: з інтернету з відкритих джерелФото: з інтернету з відкритих джерел

За словами Анастасії Лужецької, для підготовки занять із сексуального виховання у дитсадочку «Пташеня» використовують закордонні джерела інформації, зокрема книгу «Кіко та рука» розроблена Радою Європи.

«Загалом я за те, щоб таке виховання було обов’язковим, бо це суттєва складова частина людини. Дуже важлива, це треба виховувати», — розповідає освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Ініціаторкою впровадження сексуальної освіти у дитсадках Львова є Христина Шабат, вона спільно з фахівцями міського управління освіти організувала тренінги для вихователів.

Христина Шабат каже, що вихователі мають два тренінги по 6 годин. Після навчання вони отримують методички, де роз’яснено як правильно пояснювати дітям про сексуальне виховання.

Оцінки:

0

Дивіться також:

Коментарі:

user

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД

Що ви думаєте про підписання Асоціації України з ЄС?

всі опитування
  • Реклама на сайті
  • Loading...