1°C
Ранок -1°C
День -0°C
Вечір -1°C
Ніч 1°C
39.439.9
4041
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
1°C
Ранок -1°C
День -0°C
Вечір -1°C
Ніч 1°C
39.439.9
4041

У Львові Ukraїner презентував колоритну виставу святкування Маланки в Карпатах

Ukraїner та Львівський муніципальний мистецький центр представили спільний виставковий проєкт «Маланка. Відродження Карнавалу».

Фото: Свято Маланки у Красноїльську. Фотограф — Олександр ХоменкоФото: Свято Маланки у Красноїльську. Фотограф — Олександр Хоменко

На стінах лекторію ― світлини Сергія Коровайного, Дмитра Бартоша та Олександра Хоменка, що показують святкування Маланки у Красноїльську, Космачі й Осичках. Ці фото були зроблені під час експедицій Ukraїner.

«Протягом декількох років команда медіапроєкту Ukraїner досліджувала, як святкують Маланку в тих регіонах України, де радянські заборони не змогли вповні перервати автентичні звичаї. Ідеєю ж для цієї експозиції стало розширення локальних традицій. У Львівському муніципальному мистецькому центрі ми покажемо, які яскраві та нетипові для інших регіонів свята відбуваються на Буковині, Поділлі та Карпатах», ― зазначає Катя Акварельна, більд-редакторка проєкту та авторка експозиції.

Фото: Катя АкварельнаФото: Катя Акварельна

До експозиції виставки також увійшли роботи художниці Ірини Полянської: маски та крила, у які вбираються маланкарі під час буковинського карнавалу.

«Зробити ці декорації ― це для мене така можливість долучитися до святкування Маланки, не виїжджаючи зі Львова. Мене завжди вражав колорит цього свята, і я радію, що мала можливість відтворити хоча б невелику його частинку. Мрію наступного року зробити таку маску для себе і поїхати в Красноїльськ, щоб відчути всі емоції святкування і взяти в ньому участь», ― говорить Ірина Полянська.

Фото: Катя АкварельнаФото: Катя Акварельна

Маланку або Щедрий вечір відзначають 13 січня за новим григоріанським календарем. Раніше ж Маланка припадала на 31 грудня, тобто була новорічним святом.

Найбільша й найвідоміша з усіх буковинських Маланок відбувається в селищі Красноїльськ, що на кордоні з Румунією. 13 і 14 січня тисячі людей у вигадливих костюмах виходять на вулиці селища з виставами, піснями й танцями, святкуючи прихід Нового року. Традиції маланкування тут зберегли попри заборони радянської влади й сьогодні до Красноїльська на Маланку з’їжджаються тисячі туристів не тільки з усієї України, а і з інших країн світу.

Фото: Катя АкварельнаФото: Катя Акварельна

Більше про традиції зимових свят в Україні: в історії Ukraїner.

Коли?

Виставка триватиме з 25 січня до 14 лютого 2021.

Вхід ― вільний, у захисних масках.

Фото: Катя АкварельнаФото: Катя Акварельна

Де?

Адреса: Львівський муніципальний мистецький центр (вул. Стефаника, 11).

Нагадаємо, Ukraїner ― це волонтерський медіапроєкт, що у дослідницьких експедиціях відкриває справжню, несподівану, цікаву та автентичну Україну й презентує її у світі.

Оцінки:

0

Дивіться також:

Коментарі:

user

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД

Яке у вас (у вашої родини) авто?

всі опитування
  • Реклама на сайті
  • Loading...