-0°C
Ранок -1°C
День -0°C
Вечір -1°C
Ніч 1°C
39.439.9
4041
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
-0°C
Ранок -1°C
День -0°C
Вечір -1°C
Ніч 1°C
39.439.9
4041

​У Львові дозволили розмальовувати стіни графіті

13-14 серпня у Львові відбудеться графіті-фестиваль «Алярм», який місто прийматиме вже вдруге. Над стріт-артом працюватимуть понад 60 охочих «малювати по стінах».

Координатором цьогорічного фестивалю є Тарас Довгалюк, який працює над розвитком вуличного мистецтва. За його словами, над рівнем розвиткуподій такого типу потрібно працювати ще довгий час. У той же час він зазначив, що і в Україні є чудові творчі люди, які володіють своїм світобаченням та вміють малювати, - повідомляють Львівські.

Такі заходи вже проводили у Луцьку та Івано-Франківську. Цьогоріч у Львові вперше спробують організувати роботу по-іншому — поділять всіх учасників на 18 команд. Спеціально обирали й місце — стіни вулиць Омеляна Ковча та Винниці, - інформує Zaxid.net.

«Нам необхідний простір для творчості такої великої кількості графітчиків. А самі вулиці розташовані вздовж залізничних колій, тому всі приїжджі зі східного напрямку зможуть побачити намальоване. Імовірно, що ці місця стануть цікавинками для відвідування як мешканцями, так і гостями, що до нас прибувають», - розповідає Тарас.

За останні роки у Львові графіті-мистецтво стає все більше популярним та розвивається. «Чудово, що самі мешканці хочуть покращувати вигляд міста. Крім того, творчість та мистецтво є одним з туристичних напрямів, що розвиваються у Львові. Я думаю, що створене на фестивалі ми включимо до нових туристичних маршрутів», - коментує голова управління туризму ЛМР Галина Малець.

Нагадаємо, минулого року також відбувся фестиваль графіті під назвою «Industrial Graffiti Jam». Розфарбовували стіни заводу, що на вулиці Любінській. Минулорічні учасники зазначали, що хоч вулиця не є часто відвідуваною, вони працюють для покращення благоустрою міста і просто «через те, що сумно ходити біля сірих стін». Говорили також, що це не змагання, а радше спосіб самовираження. Кожен, хто цим займається, має власний стиль та бачення, тому неможливо визначити найкращого.

Додамо, що раніше графітчики розмалювали дитячу лікарню на вул. Пилипа Орлика - на стінах поступово з’являлись графіті патріотичної тематики та навіть вірші. Таким чином старі, частенько занедбані покриття будинків, перетворились на об'єкти краси та загального огляду.

Від цьогорічного фестивалю і учасники, і глядачі очікують багато вражень. Окрім цього, авторам найкращих робіт обіцяють подарунки. Команда-переможець отримає три тисячі гривень і спеціальний кубок.

А редакція Львівських нагадує, що у травні цього року відділ промоції ЛМР розробив спеціальну карту розміщення стріт-артів у Львові. Тож якщо побачите щось цікаве, фотографуйте і надсилайте на пошту [email protected], де і публікуються фото та адреси графіті.

Сподіваємось, що «хороше графіті» у найближчому майбутньому розмалює вулиці у яскраві кольори і поступово викорінить «надбання» усіх тих, хто використовує цей вид мистецтва для псування громадського майна.

Оцінки:

0

Дивіться також:

Коментарі:

user

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД

Як часто ви вживаєте алкоголь (в тому числі слабоалкогольні напої)?

всі опитування
  • Реклама на сайті
  • Loading...