27°C
Ранок 20°C
День 27°C
Вечір 24°C
Ніч 17°C
38.839.1
39.840.8
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
27°C
Ранок 20°C
День 27°C
Вечір 24°C
Ніч 17°C
38.839.1
39.840.8

​Трупарня просто неба: чергова екологічна катастрофа на Львівщині

Жодних потойбічних сил, на жаль, це справа рук людей. У Жовківському костомельному заводі, що на Львівщині, «День відкритих дверей». З численними скаргами про неприємний запах та незаконну діяльність звертались місцеві мешканців. Причина цьому – тони решток тварин, які лежать просто неба.

За повідомленнями ЗМІ, це підприємство давно не функціонує за призначенням, однак приймає і знищує тварин… «просто неба». Це загрожує не тільки здоров’ю, але і життю місцевих мешканців, - повідомляють Львівські з посиланням на Львівський портал.

Запит з цього приводу на ім’я очільника ГПУ Юрія Луценка та глави МВД Арсенія Авакова надіслав народний депутат України, голова партії «Українське об'єднання патріотів - УКРОП» Тарас Батенко.

За його словами, на території заводу відбувається утилізація туш під відкритим небом, при чому без жодного спалювання чи інших дій працівників. Не костомельня, а таке собі кладовище домашніх тварин. Проте це не екранізація романів Стівена Кінга, а страшна реальність.

Проблема виникла у зв'язку із закриттям Грибовицького сміттєзвалища, адже частину туш везли туди, а тепер заборонили. Тому сьогодні на вимогу громади вхід дозволили журналістам та Екологічній інспекції. Побачене там не опишеш словами. Повсюди вбиті тварини, які починають розкладатись, де-не-де їх прикопали землею, інші туші клюють птахи, крім того, жахливий сморід і антисанітарія. Завод практично не працює, а про санітарні умови тут ніби і не чули.

«Це важко назвати підприємством по утилізації мертвих тварин. Хоча про загальну мету його існування можна здогадатись — пристойна оплата», - говорить депутат Жовківської районної ради Ігор Муравський. Звісно, дуже просто так працювати, коли ніхто не бачить що знаходиться за парканом, додає він.

Цікавий факт і про призначення заводу. Офіційно він функціонує як організація по виготовленню корму для тварин, які утримуються на фермах, а додатково, спеціалізується на виробництві мила, миючих засобів для чищення та полірування. Іншими словами, утилізаційний збір, що отримує власник (760 гривень за тону), йде лише йому у кишеню, а що буде з привезеним йому й байдуже.

Ось так закриття сміттєзвалища розповіло про іншу проблему, яку ніхто не помічав. Тішить одне, що міри будуть прийняті, однак які саме та коли, наразі невідомо. Так само не повідомляється, що далі робитимуть із знайденими рештками тварин на території заводу.

Оцінки:

0

Дивіться також:

Коментарі:

user

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД

Якби вибори Президента України відбулися вже цієї неділі, за кого Ви б віддали свій голос?

всі опитування
  • Реклама на сайті
  • Loading...