4°C
Ранок 5°C
День 9°C
Вечір 7°C
Ніч 7°C
27.4527.86
33.1533.8
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
4°C
Ранок 5°C
День 9°C
Вечір 7°C
Ніч 7°C
27.4527.86
33.1533.8
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковані, включіть їх і перезавантажте сторінку.

Сьогодні в Україні запрацювала автоматична фотовідеофіксація порушень ПДР

1 червня в Україні запустили систему автоматичної фото- та відео фіксації порушень правил дорожнього руху. Про це повідомляє НВ Україна.

За перші 8 хвилин роботи такої системи вдалося зафіксувати 262 порушень, помічених камерами.

Що таке фотовідеофіксація порушень?

Кожного дня в Україні а автомобільних аваріях гине в середньому 8 осіб, а близько сотні людей отримують різного роду травми. Статистика свідчить, що у 2019 році в ДТП на українських дорогах загинуло 3454 особи, загалом за роки незалежності країни - більше 175 тис.

20 травня Кабмін ухвалив рішення про впровадження в Україні системи автоматичної фото- і відеофіксації порушень ПДР з 1 червня, з надією, що вона допоможе скоротити кількість смертей і травм через ДТП.

МВС наголошує, що основними причинами ДТП в країні є перевищення швидкості, порушення правил маневрування, недотримання правил проїзду перехресть, а також недотриманням безпечної дистанції та управлінням автомобілем у стані сп’яніння.

Фото: з інтернету з відкритих джерелФото: з інтернету з відкритих джерел

З метою підвищення безпеки дорожнього руху, створено систему автоматичної фото- і відеофіксації порушень ПДР. Після фіксації порушень, водіям поштою надходитимуть так звані «листи щастя», тобто повідомлення про штрафи.

Випробовування такої системи почали з столиці. Саме в Києві та Київській області розмістили 50 відеокамер. Встановили їх в місцях, де було зафіксовано найбільше кількість ДТП з тяжкими наслідками.

Зазначалося, що до 1 червня також мають встановити ще 5 комплексів фото- і відеофіксації у Львівській області, а до кінця 2020 року закупити ще 220 таких камер та розмістити їх по всій Україні.

Які порушення фіксуватимуть камери?

Заступник голови МВС Антон Геращенко розповів, що на перший час камери фіксуватимуть тільки факти перевищення швидкості. Добавивши, що порушенням є перевищення встановлених обмежень швидкості руху більш ніж на 20 км/год (плюс-мінус 2 км/год — на можливу похибку вимірювального приладу Каскад).

За його словами, система фото- та відео фіксацій ПДР у цьому році також фіксуватиме і інші порушення ПДР, такі як:

 • проїзд на заборонений сигнал регулювання дорожнього руху;
 • порушення правил зупинки, стоянки;
 • порушення правил установленої для транспортних засобів заборони рухатися смугою для маршрутних транспортних засобів, тротуарами чи пішохідними доріжками;
 • виїзд на смугу зустрічного руху.

Якою буде система штрафів?

На сьогодні в Україні діють такі штрафи за перевищення швидкості:

 • за перевищення більш ніж на 20 км/год — водії повинні сплатити 255 грн;
 • за перевищення швидкості більш ніж на 50 км/год — з водіїв стягується 510 грн.

Система фото- і відеофіксації порушень ПДР працюватиме в автоматичному режимі. Фото- чи відеодоказ порушення ПДР надсилатимуть в загальний центр обробки даних МВС та Нацполіції, де обіцяють використовувати захищені канали зв’язку для передачі цих даних.

Це не просто встановлені на дорогах в Україні камери (комплекси фотовідеофіксації), але й робочі станції обробки даних, де працюють кваліфіковані оператори.

Після отримання інформації про порушення ПДР, оператори спеціальних центрів визначатимуть користувача транспортного засобу (звіряючи його марку, номер тощо) і складатимуть сповіщення про правопорушення, закріплюючи її електронним підписом.

Потім у роздрукованому вигляді такий «лист щастя» відправлятимуть власникові автомобіля. У МВС також роз’яснили, що водії можуть зареєструватися в спеціальному електронному кабінеті та внести інформацію про фактичного відповідального користувача автівки (окрім власника), щоб листи про порушення ПДР надсилали саме йому.

Такі «ласти щастя» водіям відправлятимуть в паперовому вигляді Укрпоштою або в електронному вигляді (якщо e-mail зареєстровано в МВС за спеціальною заявою). Водії також зможуть перевіряти інформацію про власні порушення онлайн:

До того ж, система автоматичної фото- і відеофіксації порушень ПДР буде додатковою допомогою поліції у пошуку автомобілів, які перебувають у розшуку, які було викрадено, а також транспортних засобів з невідповідними номерними знаками.

Важлива інформація про оплату штрафів

Штраф необхідно оплатити протягом 30 днів з дати, коли постанова про правопорушення набуває законної сили. Вона набирає чинності:

 • з дня отримання;
 • з дня відмови про отримання;
 • з дня повернення поштового відправлення, якщо водій не отримав надіслану йому постанову;
 • якщо вручається прикордонником (для порушників-іноземців — власників автомобілів, зареєстрованих за межами України), то в день вручення.

Якщо водій сплатить штраф протягом 10 банківських днів з моменту отримання постанови, то суму штрафу буде зменшено на 50%.

Якщо штраф не буде сплачено протягом 30 днів, то запускається механізм примусового стягнення. У МВС пояснюють, що при запуску механізму примусового стягнення відкривається виконавче провадження — на транспортний засіб боржника та інше майно (нерухомість, цінні папери тощо) може бути накладено арешт, боржник втрачає право вільно розпоряджатися своїм майном. Крім того, стягується подвійна сума штрафу.

Оскаржити отриманий «лист щастя» можна протягом 10 днів після набрання ним чинності.

Карта камер відеофіксації порушень ПДР в Києві

Раніше МВС оприлюднило детальну карту розташування 20 камер фото- і відеофіксації порушень в Києві.

Фото: https://nv.ua/Фото: https://nv.ua/

Крім того, 28 травня МВС показало схему розташування карт в Київській області, які працюватимуть на початковому етапі роботи системи. Список їх точного місця розташування при цьому не наводиться.

Камери для автофіксацій порушень ПДР на Львівщині

На дорогах Львівщини ще не встановили жодної камери для автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху. Про це пише Tvoemisto.tv посилаючись на інформацію від прес-служби патрульної поліції Львівщини.

Поки що нема інформації, коли ці камери з’являться.

У травні камери автофіксацій ПДР встановили в Київській області та місті Київ. Протягом місяця часу вони працювали в тестовому режимі, а вже з 1 червня повноцінно вступили в дію.

Натомість із 1 червня в Україні дозволили штрафувати водіїв за порушення ПДР, які зафіксували камери.

Водночас у Мінінфраструктури повідомляє, що у Львівській області в найближчий час гарантовано встановлять 5 камер.

Оцінки:

0

Дивіться також:

Коментарі:

user

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД

Що ви думаєте про підписання Асоціації України з ЄС?

всі опитування
 • Реклама на сайті
 • Loading...