18°C
Ранок 7°C
День 16°C
Вечір 13°C
Ніч 9°C
27.8528.1
3232.6
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
18°C
Ранок 7°C
День 16°C
Вечір 13°C
Ніч 9°C
27.8528.1
3232.6
Безкоштовно в газету "ЛО"! Подати оголошення Безкоштовно
Став свідком? Розкажи іншим! Подати Матеріал
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковані, включіть їх і перезавантажте сторінку.

​ Сьогодні в Україні проведуть радіодиктант

Сьогодні, 9 листопада – День національної писемності та мови. Вже традиційно Україна готується писати радіодиктант національної єдності.

О 12 годині дня на Першому каналі Українського радіо розпочнеться годинна програма, присвячена радіодиктанту. А читання диктанту розпочнеться о 12:30.

Читатиме диктант Доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор підручників і посібників з української мови Олександр Аврааменко.

Цього року диктант писатимуть під гаслом «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета».

Українців запрошують долучатись до написання диктанту. Крім того, заоохочують збиратись невеликими групками для спільного написання, оскільки головною метою акції є саме єднання людей, солідарність із всіма, хто з повагою відноситься до української мови.

За словами генерального продюсера Українського радіо, Дмитра Хоркіна, щороку радіодиктант пише дуже багато людей – не лише в Україні, а й в інших країнах світу – це найголовніше. Крім того, наголошує Хоркін, коли на Сході України війна та Крим анексовано, радіодиктант може стати тим елементом, який зберігає країну зсередини.

Трансляція відбудеться на хвилях Українського радіо, а також на офіційному ютуб-каналі.

Додамо, що український радіодиктант пишуть з 2000 року. Як правило, текст для диктанту авторський, який пишуть спеціально для випуску відповідно до правил української мови. Текст величиною приблизно 150 слів. Диктор зачитує його вперше і ще раз повторює – для перевірки.

Кожен може надіслати диктант біля приймача і взяти участь у перевірці згодом (на сайті публікують текст) , або ж надіслати рукопис на Українське радіо. Підбиття підсумків та оголошення статистики відбувається у грудні.

Оцінки:

0

Дивіться також:

Коментарі:

user

Найбільш обговорювані новини

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД

Чи варто демонтувати Монумент Слави?

всі опитування
Loading...