16°C
Ранок 15°C
День 21°C
Вечір 19°C
Ніч 13°C
38.839.1
39.540.5
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
16°C
Ранок 15°C
День 21°C
Вечір 19°C
Ніч 13°C
38.839.1
39.540.5

Сьогодні у Львові вперше відбулася операція з пересадки серця

58-річний львів’янин, який розбився, впавши з висоти врятував життя одразу трьох людей.

Сьогодні у міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Львова вперше провели трансплантацію серця. За останні 15 років – це перша така операція у Львові і третя в Україні за останні 15 років. Дві попередні відбулися на Волині у Ковельській районній лікарні.

Про це сьогодні зранку, 4 липня, повідомив головний лікар Комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова Олег Самчук, пише ZAHID.NET.

Фото: https://zaxid.net/Фото: https://zaxid.net/

Донором, у цій складній операції став 58-річний львів’янин, який отримав важку черепно-мозкову травму унаслідок падіння з висоти. Після спроб врятувати життя чоловіка львівські лікарі констатували у нього смерть мозку, що є прямим показом до трансплантації. Рідні загиблого дали згоду на забір органів – серця і нирок, для того, щоб подарувати життя іншим людям.

57-чоловік, якого п’ять років тому вразив інфаркт сьогодні отримав нове серце. Це житель міста Коростень Житомирської області. Його серце втратило пружність і вже не могло качати кров. Іншого варіанту, щоб зберегти своє життя, окрім пересадки, у чоловіка не було. Здорове донорське серце львівські лікарі йому трансплантували спільно з командою київського Інституту серця на чолі з Борисом Тодуровим, який спеціально прибув до Львова.

Фото: https://zaxid.net/Фото: https://zaxid.net/

У цей самий день, відразу ж у лікарні провели трансплантацію двох нирок загиблого львів'янина. Їх пересадили чоловікам, які потребували донорських органів – однин з яких зі Львова, другий із Тернопільської області. Усі операції розпочалися після опівночі і тривали до восьмої ранку суботи, 4 липня.

Головний лікар Комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова Олег Самчук, висловив свою особливу вдячність рідним донора, адже завдяки їхньому рішенню, вдалося врятувати життя одразу трьох людей. «Кожен з них перед операцією дякував вам і дякуватиме усе життя!» , - зазначив головний лікар.

Окрім того, він подякував усім, хто брав участь у цій операції, співробітникам Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, які на ногах уже третю добу, команді Інституту серця, яка готова кидати всі справи і їхати за сотні кілометрів, аби врятувати людині життя, іншим нашим колегам і однодумцям.

Фото: https://zaxid.net/Фото: https://zaxid.net/

З його слів, такі операції – це шанс для українців, щоб вони у подальшому не їхали за кордон, а мали змогу отримати життєво необхідні їм органи у своїй державі.

Як повідомлялося, у грудні 2019 року в Україні вперше за останні 15 років провели трансплантацію серця у Ковельській районній лікарні Волинської області, бо неможливо було доправити донорське серце до Києва. Другу таку операцію провели у Ковелі на початку лютого 2020 року.

Фото: https://zaxid.net/Фото: https://zaxid.net/

Оцінки:

0

Дивіться також:

Коментарі:

user
Loading...