9°C
Ранок 9°C
День 10°C
Вечір 10°C
Ніч 10°C
41.141.6
39.840.8
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
9°C
Ранок 9°C
День 10°C
Вечір 10°C
Ніч 10°C
41.141.6
39.840.8
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковані, включіть їх і перезавантажте сторінку.

Словенські вчені розробили власну вакцину проти коронавірусу

Дослідники з Інституту хімії в Любляні розробили власну вакцину, яка готова до клінічних випробувань.

Тестування на мишах показало, що словенська вакцина суттєво відрізняється від усіх інших, оскільки є більш ефективною.

Новизна словенського підходу

Новизна підходу словенських вчених полягає у модифікації вірусних білків у наночастинки, що нагадують віруси, покращуючи тим самим реакцію імунної системи.

Вчені з Інституту хімії представили свої висновки у статті, яка була доступна для загального доступу на сервері bioRxiv до огляду.

Подальший розвиток словенської вакцини вимагає клінічних досліджень, які повинні бути схвалені Комісією Республіки Словенія з медичної етики та Агентством з лікарських засобів. Інститут хімії подаватиме заявки на обидва заклади.

Однак, оскільки Словенія ще не має досвіду у виробництві вакцини, вчені з Інституту хімії звернулись за допомогою до Європейського агентства лікарських засобів та отримали дозвіл на представлення своєї роботи. Словенські вчені сподіваються на швидкі та недорогі інструкції для клінічних випробувань.

Фото: https://www.delo.si/Фото: https://www.delo.si/

Що далі?

Подальша доля вакцини залежатиме від швидкості затвердження клінічного випробування. Німеччині, яка має досвід роботи з вакцинами, знадобився лише тиждень, щоб затвердити одне таке клінічне дослідження, в інших місцях це проходить не так швидко.

Витрати в півмільйона євро

Інститут хімії витратив на дослідження півмільйона євро, що в сто разів менше, ніж великі американські та китайські компанії витратили на подібний результат. Ще 1,5 - 2 мільйони євро знадобляться для клінічного випробування першого та другого етапу.

Навіть якщо словенську вакцину ще потрібно протестувати, у світі є достатньо інших вакцин. Час і гроші словенських досліджень не будуть витрачені даремно, зазначають у статті.

«Найбільше значення представленого дослідження полягає у розробці нової технології, яка буде корисною не тільки для цього вірусу, але і для вакцин проти інших вірусів у майбутньому. Важливо, щоб ми організували міждисциплінарну групу, яка зможе передати результати базових досліджень у клінічне використання. Я сподіваюся, що завдяки такій співпраці ми зможемо розробити та представити пацієнтам словенську медицину», - розповів керівник групи проф. лікар. Роман Джерала.

Фото: https://www.delo.si/Фото: https://www.delo.si/

У всьому світі понад 200 зареєстрованих дослідницьких груп працюють над вивченням COVID-19. Клінічне тестування словенської вакцини очікується в грудні.

У світі вже 25 мільйонів людей інфіковано вірусом covid-19, і, за підрахунками, до кінця року один мільйон людей загине, пишуть у статті.

Оцінки:

1

Дивіться також:

Коментарі:

user
Loading...