16°C
Ранок 12°C
День 15°C
Вечір 12°C
Ніч 10°C
26.727.11
29.229.9
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
16°C
Ранок 12°C
День 15°C
Вечір 12°C
Ніч 10°C
26.727.11
29.229.9
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковані, включіть їх і перезавантажте сторінку.

Ситуація на Грибовицькому сміттєзвалищі: люди перекрили дорогу, щоб їх вислухали

Сьогодні зранку декілька десятків людей з плакатами вийшли на один з пішохідних переходів у Малехові, що на трасі Львів-Жовква.

Активісти безперестанку ходять «зеброю», тим самим заважаючи руху транспорту. Дана акція це знак протесту проти того, що знову збираються відновити вивіз сміття на сміттєзвалище у Грибовичі, повідомляють Львівські з посиланням на Zaxid.net.

Люди обурені через те, що ніби сільський голова Малехова дозволив вивіз сміття терміном ще на 24 роки. Володимир Сеньковський ж запевняє, що таких дозволів він не давав. А роботи, які зараз проводяться це та ж сама «рекультивація». «Укріпити необхідно, адже є загроза забруднення стічних вод на території навколо Гибович", - додає він.

Сеньковський також зазначає, що вже розповідав це селянам, проте вони не вірять. Так, пікетувальники обіцяють перекривати дорогу доти, доки не приїде Андрій Садовий.

Нагадаємо, раніше Львівська мерія говорила про відновлення роботи сміттєзвалища з вересня цього року. Тоді ж запропонували інший спосіб його складання і розміщення. Начальник управління житлового господарства ЛМР Юрій Голець розповідав, що завод поки-що неможливо будувати, адже періодично відбуваються зсуви сміття. Натомість слід спершу укріпити те, що є, з цілями безпеки. Тому запланували наступну схему роботи : спершу розсортовування твердих та інших матеріалів, потім «спресовування» їх у так звані сміттєві камені (інша назва – тюки –прим. ред.), а потім ними укріплення місць, де є ризик зсувів. Така схема мала б суттєво зменшити об’єм сміття (1 тонна сміття = 1 метр кубічний, а зараз 1 тонна сміття займає 6,06 метрів кубічних).

На такий «перший крок» до рекультивації влада «розщедрилась» аж на 10 мільйонів гривень.

Поки що ситуація на трасі спокійна. Водії толерантно відносяться до пікету людей, шукають шляхи об’їзду, проте незадоволення власників машин теж помітне. А самі активісти, якщо до них не приїде ніхто з чиновників ЛМР, погрожують перекрити і київську трасу.

До слова, учасники пікету хочуть створити спеціальну комісію, яка б контролювала всі роботи на території сміттєзвалища. За їх словами, туди мають входити по троє представників з Львівської міської ради, Жовківської районної ради, сільських рад а також екологи (загалом близько 20 людей).
Фото :Варта1

Оцінки:

0

Дивіться також:

Коментарі:

user

Найбільш обговорювані новини

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД

Чи любите ви львівську бруківку?

всі опитування
Loading...