11°C
Ранок 9°C
День 14°C
Вечір 13°C
Ніч 6°C
4141.5
39.940.9
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
11°C
Ранок 9°C
День 14°C
Вечір 13°C
Ніч 6°C
4141.5
39.940.9

​Шевченківську премію присудили Еммі Андієвській

Емма АндієвськаЕмма АндієвськаВона відома письменниця та художниця: на її рахунку більше 40 книг поезії, прози та більше 17 тисяч картин.

Про це пише Радіо Свобода.

Комітет Шевченківської премії на дня визначив лауреатів у різних галузях 2018 року.

Емма Андієвська отримає літературну премію.

Лауреатку обрали за 5 її книг: «Міста-валети», «Бездзигарний час», «Шухлядні краєвиди», «Маратонський біг», «Щодення: перископи». Це лише мала частина її творчості. У доробку письменниці більше 40 книг поезій та прози, три романи, 215 сонетів.

Також вона є відомою художницею. Емма Андієвська представила свій сюрреалістичний стиль в більше ніж 17 тисяч картинах.

«Це велике здивування, бо за великим рахунком українські інституції дають відзнаки і премії не тим людям, хто заслуговує. А у цьому випадку комітет ухвалив гідне рішення. Це сюрприз і це тішить, що такий гідний лауреат у списку, і вже давно Емма Андієвська мала отримати цю премію. І тішить, що обрали при тім, що Емма Андієвська не є традиційною письменницею, як це розуміють посполиті в Україні. Андієвська є творцем нових реальностей, мови, нових підходів у літературі, суто унікального, який ніхто не може повторити. Бо це надзвичайно складно. Вона абсолютно сучасна людина. Цікава тим, що творить іншу українську мову, при тім, що у дитинстві не була україномовна. Вона працює в чистому вигляді з мовою, творить нові форми української мови», – наголосив Радіо Свобода культуролог Тарас Возняк.

Оцінки:

0

Дивіться також:

Коментарі:

user

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД

Чи подобається вам графіті та тематичні малюнки на львівських стінах?

всі опитування
  • Реклама на сайті
  • Loading...