20°C
Ранок 24°C
День 30°C
Вечір 28°C
Ніч 19°C
35.435.75
36.837.8
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
20°C
Ранок 24°C
День 30°C
Вечір 28°C
Ніч 19°C
35.435.75
36.837.8

Руїни Високого замку хочуть відреставрувати

Фото Юрко МориквасФото Юрко Мориквас

Понад 5 мільйонів Львівська міська рада виділила на консервацію та реставрацію руїн Високого замку.

Про це повідомляє "Львівська газета", - передають "Львівські".

Роботи з Високим замком хочуть провести в 2017-2018 роках. За цей час планують консервувати частини стіни, що залишилась, добудувати ще одну бійницю до вцілілої. Також планують зробити деревяну терасу поблизу пам'ятки.

Проект реставрації розробив Зіновій Лагуш, займатиметься роботами фірма "Арка-Пік". Вона вже проводила у місті реконструкцію площі Митної. Міська рада зазначає, що проект хочтуь зробити так, щоб львів'янам було приємно проводити там час. Хочу впорядкувати саму площу та укріпити схил.

Правда, проект доведеться скоригувати, адже щодо нього висловили зауваження львівські археологи. Воин заначили, що згідно законодавством України, перед реставрацією таких важливих пам'яток мають проводити комплекесні наукові дослідження, зокрема археологічні. А в проекті цього не передбачено.

«Високий замок донині залишається малодослідженим. Такі роботи як консервація решток, що залишились після насипання Копця Унії, – це одна з небагатьох можливостей дослідити рештки пам’ятки і, можливо, прояснити щось в історії спорудження Високого замку. Є припущення, що за Данила Галицького замок міг бути дерев’яним, поляки стверджують, що мурованим він став лише за Казимира Великого. Але тільки археологічні дослідження можуть дати відповіді на ці питання», – коментує директор Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України Олег Осаульчук.

Оцінки:

0

Дивіться також:

Коментарі:

user

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД

Яку проблему Львівщини Ви вважаєте найбільш гострою?

всі опитування
  • Реклама на сайті
  • Loading...