3°C
Ранок 3°C
День 4°C
Вечір 3°C
Ніч 7°C
24.224.51
26.126.53
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
3°C
Ранок 3°C
День 4°C
Вечір 3°C
Ніч 7°C
24.224.51
26.126.53
Безкоштовно в газету "ЛО"! Подати оголошення Безкоштовно
Став свідком? Розкажи іншим! Подати Матеріал
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковані, включіть їх і перезавантажте сторінку.

Реакція Садового на Україно-польський конфлікт в місті Перемишль

Мер Львова Андрій Садовий направив лист президенту Перемишля Роберту Хомі стосовно провокаційних дій проти українців у місті.

Відтворимо події, що передували цьому листу. Найбільший щорічний український захід у Перемишлі (польське місто, розташоване за 12 км від кордону з Україною) мав відбутися 2 липня для мешканців та гостей міста. Але за два дні до проведення заходу місцевий відділ ОУП вирішив скасувати свято "Ніч на Івана Купала". Цій події чинило перепони товариство вболівальників "Полонії Перемишль" або "Перемиське братство", яке 29 червня цього року надіслало листа президенту міста Роберту Хомі. У своєму зверненні організація висловила занепокоєння, що у такій значимій події святкування "Івана Купала" буде брати участь український гурт "Ot-Vinta", в той час, як представники цього ансамблю є учасниками ОУН-УПА.

На їхню думку, про підтримку музикантами "націоналізму" свідчать фото митців під пам’ятником Степана Бандери, які гурт розміщав у соціальних мережах. Також у Facebook "Перемиське братство" опублікувало зображення лідера музичного гурту Юрія Журавля, де видно червоно-чорні прапори, що є ознакою ОУН-УПА.

"Хочемо зазаначити, що не маємо нічого проти української меншини і її культури. Треба однак пам’ятати, що історії багатьох поляків на Підкарпатті пов’язані з геноцидом, вчиненим бандерівцями", — такий текст передали вболівальники президенту. Також автори від "Перемиського братства" висловили думку, що ігнорування такої проблеми може поглибити польсько-український конфлікт на території обох держав.

На додачу голова ОУП в Перемишлі заявив, що ряд організаторів дійства, які не перший рік допомагають у підготовці свята, отримали дзвінки з погрозами, а саме попередження, що у разі проведення заходу сцена буде знищена.

Як наслідок, подію відмінили, щоб уникнути сутичок та заворушень, а виступ гурту "Ot-Vinta" перенесли на 3 липня 2016 року до Варшави.

До цих подій слід додати, що у Перемишлі 26 червня 2016 року агресивно налаштовані націоналісти, футбольні фанати та члени організації "Всепольська молодь" ініціювали напад на традиційну щорічну українську ходу представників православних та греко-католицьких конфесій. Люди прямували до кладовища в Пікуличах, що знаходиться недалеко від Перемишля, де були поховані воїни Українських національно-визвольних змагань. Повідомлялось, що нападники подерли вишиванку 60-річного чоловіка, кинули на землю одну з церковних хоругов і розтоптали український прапор.

Голова ОУП Петро Тима звинуватив у цьому інциденті поліцію, відсутність дій зі сторони якої призвели до побиття учасників процесії. Хоча, в першу чергу відповідати за такі дії або їх відсутність повинне місцеве самоврядування. Та когось же треба звинуватити.

І тепер повернемося власне до листа Андрія Садового, текст якого представляємо на розсуд читачів:

"Впродовж багатьох років Львів та Перемишль тісно співпрацюють як потужні культурні центри та розвивають співпрацю, спільно реалізовують різноманітні проекти. Однак, подія, що відбулася 26 червня 2016 року, коли група радикально налаштованих осіб перекрила дорогу, якою рухалася мирна процесія духовенства та вірян УГКЦ і під образливі скандування та провокативні закиди влаштувала штовханину, схвилювала та обурила українців. Деякі з молодиків топтали та підпалювали синьо-жовту стрічку, яку ніс один з учасників ходи. Такі дії є неприпустимими і розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Також із глибоким занепокоєнням та тривогою ми сприйняли звістку про скасування концерту українського гурту "Ot Vinta" та святкових заходів щодо відзначення свята Івана Купала. Хочу зазначити, що агресія та надмірний радикалізм ніколи не можуть бути виправданими. Ворожість та протистояння завжди вносять розбрат, смерть, біль та страждання.

Сподіваємося, що Ви зробите все можливе, щоб дана провокація проти українців, отримала належне розслідування, винних покарали, а українська громада отримала вибачення і надалі могла реалізовувати свою культурну та національну ідентичність в Польщі.

Враховуючи дружні відносини між нашими містами та державами, впевнений, що керівники державної влади та органів місцевого самоврядування в Польщі зможуть гарантувати повагу до українців на її території".

Ось такий лист, направлений до президента міста Перемишля Роберта Хоми, на думку Андрія Садового, має в собі силу вплинути на наслідки подій, що відбулися на території Польщі цього літа.

А яких дій слід очікувати від можновладців окрім як тих, якими вони користуються вже не один рік? Говорити можна багато, робити набагато тяжче. Можливо, варто було сідати за стіл переговорів з представниками вороже налаштованих рухів дружньої держави і шукати порозуміння саме в причинах ворожнечі та прислухатись до побажань обох сторін. Це краще, ніж зайвий раз озвучувати свої нарікання, побоювання та клопотання, якими важко чогось досягнути. Та не нам, простим смертним, судити про високу політику сильних світу сього. Тож наразі маємо лист, і то добре.

З текстом листа можна ознайомитись на сайті Львівської міської адміністрації

Трохи детальніше про самі події можна ознайомитись на сайті Львівської обласної організації “Лемківщина”

Фото взято з відкритих джерел

Оцінки:

0

Дивіться також:

Коментарі:

user

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД

Як часто Ви бачите контролерів у тролейбусі/трамваї?

всі опитування
  • Реклама на сайті
  • Loading...