24°C
Ранок 19°C
День 25°C
Вечір 23°C
Ніч 17°C
26.426.85
29.730.4
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
24°C
Ранок 19°C
День 25°C
Вечір 23°C
Ніч 17°C
26.426.85
29.730.4

Провал програми «Доступні кредити». Пояснення Кабміну

Розрекламована програма доступних державних кредитів для бізнесу «5-7-9» в Україні виявилася не доступною. Про це пише Бізнес Компаньйон.

Фото: з інтернету з відкритих джерелФото: з інтернету з відкритих джерел

Якими були очікування?

  • 21 січня президент підписав закон про внесення змін до державного бюджету 2020. Новий закон передбачав виділення на програму 2 млрд грн.
  • За оцінками Міністерства фінансів, взяти участь у програмі «Доступні кредити 5-7-9%» у 2020 році зможуть близько 50 тис підриємців.
  • У міністерстві очікували, що програма посприяє зростанню рівня зайнятості в Україні, розвитку інноваційних та ефективних підприємств, а відтак розширюватиме податкову базу та збільшить доходи державного бюджету.

Видача таких кредитів є «надто ризиковою»

На сьогодні, програмою «Доступні кредити 5-7-9» мали змогу скористатися лише 451 підприємець і це за три місяці часу. Банки відмовляються надавати кредитування, адже вони вважають надто ризиковою видачу таких кредитів.

Міністр економічного розвитку Ігор Петрашко в одному з інтерв'ю повідомив, що програма «Доступні кредити 5-7-9» не запрацювала на всю потужність. За три місяці банки видали лише 451 кредит, загальна сума якого становить 276 млн грн. Оскільки, це дуже мало, то зрозуміло, що програма зараз не буде працювати, бо банки-партнери не хочуть ризикувати при видачі коштів.

За його словами, умови кредитування за програмою «Доступні кредити 5-7-9» стали вигідніші для підприємців, ніж це було на початку. «Якщо ваш бізнес має оборот до 10 млн євро і у вас є кредит в банку, держава компенсує вам погашення відсотків протягом одного року. Тобто ваші відсотки будуть 0%. В бюджеті під цей напрямок виділено 4 млрд гривень. З нашої точки зору, цього буде достатньо, але якщо буде потрібно більше, ми будемо вносити зміни до бюджету», – пояснив міністр економічного розвитку.

Без кредитування не буде зростання економіки

Ігор Петрашко зазначає, що без кредитування не відбудеться зростання економіки. А для того, щоб темпи зростання складали 7-8% на рік, банківська система щороку повинна видавати близько 400 млрд грн кредитів.

Також міністр стверджує, що треба прикласти зусиль і досягти цього. Багато банків бідкаються, що немає попиту на кредитування і немає якісних позичальників. Це і не дивно, адже як такий позичальник може з’явитися, якщо ставка складає 20%.

Підсумовуючи свої слова, Петрашко заявив про необхідність радикальних змін у правилах на банківському ринку.

Оцінки:

0

Дивіться також:

Коментарі:

user

Найбільш обговорювані новини

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД

Хто для вас являється авторитетом?

всі опитування
Loading...