27°C
Ранок 20°C
День 27°C
Вечір 24°C
Ніч 17°C
38.839.1
39.840.8
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
27°C
Ранок 20°C
День 27°C
Вечір 24°C
Ніч 17°C
38.839.1
39.840.8

Продовжуються пожежі на териконі, що біля Соснівки

Більш ніж двадцять нових вогнищ горіння на териконі від ПАТ "Львівська вугільна компанія" зафіксував народний депутат Олег Мусій. Про це пише Дивись-Info.

Вже не перший раз піднімається шум щодо терикону біля Соснівки. Цілий рік підприємство разом з спецуправліннями гасило-гасило...а винного й досі немає. Пожежі на території терикону продовжуються, гасити їх ніхто й не думає. Тим часом шкідливі випари поширюються на навколишні села. Якщо жити під таким постійним впливом важких речовин, невдовзі ми почуємо про "бум" хвороб легень та дихальних шляхів у Сокальському районі.

Саме про цю проблему говорить депутат Олег Мусій. "Не перестаю дивуватися чиновникам і деяким народним депутатам, які тиждень розказують небилиці про відсутність проблеми з горінням терикону, навіщо ви вводите в оману людей? Мало того, що ви не поважаєте мешканців, які продовжують труїтися димом з терикону, а ще й дозволяєте собі брехати Прем’єр-міністру про незначну, "майже мікроскопічну" проблему на териконі, яка вже давно під "повним контролем" голови РДА Пелиха, голови ОДА Синютки, декількох міністрів та віце-прем’єрів і т.п. Написане і сказане про НЕ НАДЗВИЧАЙНУ ситуацію не відповідає дійсності!"

Мусій пише, що під час його перебування там поблизу терикону стояла лише одна пожежна машина, але й вона була без матеріалів для гасіння.

Пригадаємо, рік горіння цієї території супроводжувався сварками у Верховні Раді. Тоді й проінспектувати ситуацію на місце виїхали перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів. Були там і очільник ЛОДА Олег Синютка з власним заступником Ростиславом Замлинським, і місцеві сокальські чиновники. Дивились-видивлялись і дійшли до висновку, що "ситуація під контролем, вона не носить характеру загрози екологічній безпеці, трохи нормативи є підвищені". Про це сказав сам Кубів. А ось Обласний державний лабораторний центр Держсанепідемслужби вважає інакше. За висновком експертизи 23 травня нинішнього року, так зване «незначне перевищення» – це ангідриду сірчистого – у 2,3-2,8 рази, а вуглецю оксиду – в 1,9-2,4 рази.

В більшості випадків у мешканців, які дихають таким можуть виникнути задишка і запалення. Хоча, навіть якщо припустити, що дійсно, шкоди мало, то за рік часу, поки тривають ці "незначні перевищення" - ситуація в рази гірша.

В день інспекції терикон гасили аж 5 пожежних машин, не шкодуючи води і сил. А Дивись-Info порівняло, як ж працювали у териконі раніше. Вийшло наступне:


Паралелі проведете самі. Після цього розпочались пошуки особи, яка за це відповідатиме. Не дивно, що не знайшли. Виявляється, гасінням займалось спецуправління з гасіння териконів і сама збагачувальна фабрика. "Справа в тому, що ми гасили пожежі, але фабрика не мала грошей, щоб це оплатити", - говорить начальник Червоноградського спецуправління з гасіння і рекультивації териконів Олексій Мужик. Лише цього року підприємство не виплатило управлінню близько мільйона гривень, а якщо пригадати колишні борги, то знайдеться ще 11 мільйонів.

Цікаво те, що, як заявив директор ДП "Львіввугілля" Андрій Дяченко, фабрика відмовилась від співпраці з управлінням. І на це знайшлась відповідь. Один з представників підприємства пояснює: "Пожежа була 1200 метрів, ми надали 30 тонн солярки, перерахували 520 тисяч гривень і бачимо, що далі фінансувати ці роботи не було сенсу. Ми зрозуміли, що у них нема ні техніки, ні методики. Ми ситуацію взяли у свої руки і досягли того результату, який ви сьогодні бачите. Ми поробили врізки в технологічний водопровід і самотужки почали охолоджувати. Зекономили свої кошти і досягли результату, який є".

Схоже на гру в бадмінтон, чи не так? А рішення жодного не було.

Ось й Олег Мусій знову нагадує людям про проблему: "На териконі продовжується горіння породи і ситуація залишається небезпечною для навколишніх сіл, міст і людей. Нормально дихати біля нього майже неможливо! 28 вересня особисто нарахував і сфотографував більше 20 вогнищ горіння. І це по всій довжині терикону понад 2 кілометри".

З оприлюдених депутатом даних можна зрозуміти, що ситуація з териконом більш ніж просто загрозлива. Медичні працівники тепер фіксують підвищення рівня захворювань дихальних шляхів.

Оцінки:

0

Дивіться також:

Коментарі:

user

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД

Як ви проводите свої вихідні?

всі опитування
  • Реклама на сайті
  • Loading...