20°C
Ранок 24°C
День 30°C
Вечір 28°C
Ніч 19°C
35.435.75
36.837.8
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
20°C
Ранок 24°C
День 30°C
Вечір 28°C
Ніч 19°C
35.435.75
36.837.8
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковані, включіть їх і перезавантажте сторінку.

Про російські книги на львівських полицях книгарень: пропаганда чи неосвіченість?

Як зазначив журналіст Роман Онишкевич в блозі в електронному виданні Zik.ua , відвідав на днях одну з львівських книгарень - "Золотий Лев". Те, що спостерігав там чоловік навіть в рамки дозволеного з погляду літературної естетики не вписується. На окремих полицях красуються книги російських "красномовців" Захара Прілєпіна та Юрія Полякова.

Література це жанр дозвілля, який був популярним завжди, особливо у Львові. Проте саме останнім часом література стає все більшим засобом ЗМІ, джерелом інформації, думки звідки черпають різні верстви населення. Звісно, досить суперечливо було б відмовлятись від усіх російських видавництв, що друкує світову класику та різні новинки "світу слова". Однак зовсім інша справа популяризувати письменників, які висловлюють своє "фе" в сторону України, пропагують "переважаючі риси російської влади" над нашою державою. Саме про це говорить Роман Онишкевич.

"Усіма фібрами душі підтримую всеможливі бойкоти російської продукції, але якось ніколи не міг радикалізувати свої погляди щодо імпорту книжок. Ну книжка все таки… І злукавив би, якби заявив, що не читаю, виданої в Росії літератури. Але, зайшовши днями в «Книжковий Лев» – книгарню на Шевській – таки взлостився вкрай. Все має свою межу і здоровий глузд", - пише Роман.

Журналіст в доказ своїх слів приводить короткий опис про вищезгаданих "митців". "Окрема полиця присвячена Захару Прілєпіну. Тому самому, що видав книжку про Донбаську війну і презентував її в Донецьку разом зі своїм другом Захарченком. Дві цитати Прілєпіна: 1) «Война на Донбассе для меня – личная история, которая проходит через мою жизнь как самое важное событие. Я искренне считаю, что происходящее сейчас – это будущее России и точка сборки Русского мира. Победа здесь и сегодня будет означать победу нашей государственности в потенциале»; 2) «Я знаком с Моторолой, знаю еще несколько полевых командиров и десятки бойцов из самых разных подразделений. Конечно, среди них есть мои товарищи» (Моторолу зірка львівської книгарні вже має можливість оплакати)", - аргументує автор власну думку. Хіба після прочитання тих геніальних цитат хочеться дізнатись зміст книги? А якщо її читатимуть наші підлітки та інша молодь? Варто задуматись.


Інший автор теж відзначився особливими висловлюваннями. Наприклад, "И лишь слепому не виден межплеменной конфликт на Украине: западенцы, малороссы, русины и русские юго-востока – это разные этносы. Могут они жить в одном государстве?»; 2) «Как говорится, назовите мне хотя бы одну причину, по которой Новороссия должна быть под трезубцем в составе Украины, которая возникла как результат революций и противоборств сверхдержав".

А завершує трійцю тріумфаторів такий собі Анатолій Вассерман. Якщо ви не чули про нього, то відомий саме через гру "Що?Де?Коли?". Онишкевич підібрав відповідну цитату і з його висловлювань про способи врятування "руского міра" після анексії Криму. Звучить приблизно так:" Как бороться? Я об этом рассказывать не буду, но, в любом случае, оставаться за Перекопом, не обращать внимания на то, что творится на остальной Украине, и надеяться, что до них не дойдут, – это тактика, гарантированно обреченная на проигрыш. А вот если Крым, Харьков, Донбасс, Одесса объединятся, то они победят и «турчиновых», и «тягнибоков», и тех, кто привел их во властные кабинеты. Здесь я говорю не только о рядовых участниках Майдана, но и об их пособниках в Западной Европе и Северной Америке".


Власне, підсумовуючи вищесказане, можна лише запитанням про адекватність і чисту свідомість чи-то власника книгарні, чи-то продавців. Варто було б заради цікавості спитати, чи "йде" подібний товар. Бо якщо його замовляють, значить для чогось це потрібно.

Онишкевич завершує висловлення риторичним запитанням з власними сподіваннями: "У львівській книгарні працюють вороги, провокатори чи просто ідіоти і невігласи, котрі самі не знають, чим торгують? Сподіваюся таки на останній варіант".


Джерело інформації: Zik.ua

Оцінки:

0

Дивіться також:

Коментарі:

user

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД

Як часто ви ходите до церкви?

всі опитування
  • Реклама на сайті
  • Loading...