Вчора, 25 вересня, Президент України підписав новий Закон «Про освіту».
Про це Петро Порошенко написав на своїй сторінці у Facebook.
Як прокоментував сам голова держави, реформа в освіті є одна з найголовніших змін в державі, адже саме від неї залежить наше майбутнє.
Петро Порошенко також прокоментував ситуацію з мовою у здобутті знань – навчання буде проводитись українською, але і права етнічних меншин не будуть порушуватись, і попросив, щоб українське Міністерство закордонних справ та Міністерство освіти пояснило в чомусь суть реформи та яким чином права менших не порушуватиме.
Адже після того як Верховна Рада ухвалила закон 5 вересня президент Румунії скасував візит до України та розкритикував його. Угорське Міністерство закордонний справ також заявило, що новий закон про освіту порушує пара національних менших в Україні.
Сусіднім державам не сподобалось, що в нашій новій 12-річній освіті мова навчання державна – українська. А навчатися мовою меншин діти зможуть у садочку та початковій школі, для цього створять спеціальні групи або класи.
«Львівські» підготували основні тези нового закону:
- Навчання 12 років: 4 роки – початкова освіта, базова середня – 5 років, профільна середня ( ліцей або заклад професійної освіти) – 3 роки.
- Мова навчання буде українська.
- Інклюзивна освіта – школи муситимуть створювати класи для учнів з особливими потребами.
- Вчителям збільшать заробітну плату – «мінімалка» для них становитиме 6,5 тисяч гривень.
- Тепер школи стануть самостійними у створенні навчальних планів. Міністерство буде давати лише основи, яких потрібно буде притримуватись.
- Фінансування шкіл також стане прозорішим. Школи будуть змушені звітуватись про фінансову діяльність на сайті. Батькам та громадськості буде простіше відслідковувати звідки надходять та куди витрачають кошти.
- Тепер школи не будуть перевіряти місцеві органи управління освіти, а інспектуватиме Агенство забезпечення якості освіти.
- Директор матиме право займати свою посаду лише два терміни ( один термін – 6 років).
Проект реформування середньої освіти розрахований на 4 роки, а сама реформа обійдеться Україні у 6 мільйонів євро.