25°C
Ранок 20°C
День 27°C
Вечір 24°C
Ніч 17°C
38.839.1
39.840.8
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
25°C
Ранок 20°C
День 27°C
Вечір 24°C
Ніч 17°C
38.839.1
39.840.8

Нюанси нового закону "Про освіту"

Вчора, 25 вересня, Президент України підписав новий Закон «Про освіту».

Про це Петро Порошенко написав на своїй сторінці у Facebook.

Як прокоментував сам голова держави, реформа в освіті є одна з найголовніших змін в державі, адже саме від неї залежить наше майбутнє.

Петро Порошенко також прокоментував ситуацію з мовою у здобутті знань – навчання буде проводитись українською, але і права етнічних меншин не будуть порушуватись, і попросив, щоб українське Міністерство закордонних справ та Міністерство освіти пояснило в чомусь суть реформи та яким чином права менших не порушуватиме.

Адже після того як Верховна Рада ухвалила закон 5 вересня президент Румунії скасував візит до України та розкритикував його. Угорське Міністерство закордонний справ також заявило, що новий закон про освіту порушує пара національних менших в Україні.

Сусіднім державам не сподобалось, що в нашій новій 12-річній освіті мова навчання державна – українська. А навчатися мовою меншин діти зможуть у садочку та початковій школі, для цього створять спеціальні групи або класи.

«Львівські» підготували основні тези нового закону:

 • Навчання 12 років: 4 роки – початкова освіта, базова середня – 5 років, профільна середня ( ліцей або заклад професійної освіти) – 3 роки.
 • Мова навчання буде українська.
 • Інклюзивна освіта – школи муситимуть створювати класи для учнів з особливими потребами.
 • Вчителям збільшать заробітну плату – «мінімалка» для них становитиме 6,5 тисяч гривень.
 • Тепер школи стануть самостійними у створенні навчальних планів. Міністерство буде давати лише основи, яких потрібно буде притримуватись.
 • Фінансування шкіл також стане прозорішим. Школи будуть змушені звітуватись про фінансову діяльність на сайті. Батькам та громадськості буде простіше відслідковувати звідки надходять та куди витрачають кошти.
 • Тепер школи не будуть перевіряти місцеві органи управління освіти, а інспектуватиме Агенство забезпечення якості освіти.
 • Директор матиме право займати свою посаду лише два терміни ( один термін – 6 років).

Проект реформування середньої освіти розрахований на 4 роки, а сама реформа обійдеться Україні у 6 мільйонів євро.

Оцінки:

0

Дивіться також:

Коментарі:

 • user
  Гість 08:32, 26.09.2017
  Суцільний маразм. А де в тексті згадки про скорочення шкіл, про дебілізацію освіти, про звільнення працівників, про порушення прав національних меншин?
  • user
   Гість 08:47, 26.09.2017
   Поділитись і розкажи, чого просто бурмочеш що мало інформації якщо знаєш більше?
 • user
  Гість 13:13, 26.09.2017
  ... " щирим українцям" створюють конкретне мовне гетто ... а вони -- німі у гетто те ідуть і діточок своїх ведуть ... а от прості українці підуть іншим шляхом , який накреслив ще Тарас -- " ..Учітесь , читайте . і чужому навчайтесь й свого не цурайтесь .." ...
user
Loading...