Уже з 1 жовтня 2020 року монети номіналом в 25 копійок і банкноти, випущені до 2003 року, перестануть бути платіжним засобом. Про це повідомляє Нацбанк.
Фото: з інтернету з відкритих джерел
Через місяць цими монетами не можна буде оплачувати товари або послуги, проте їх можна буде здавати в банки і обмінювати на банкноти і інші монети ще протягом 3-ох років.
Окрім того, Національний банк буде активніше виводити з обігу паперові банкноти 1 і 2 гривні і монети 1 гривня зразка 1996 року, замінюючи їх на відповідні обігові монети зразка 2018 року.
Для чого це роблять?
Необхідність вилучення з обігу монет номіналом 25 коп. обумовлюється і тим, що вони не розмінюються, оскільки Нацбанк уже два роки виводить з обігу монети номіналом 1, 2 і 5 коп.
⠀
Фото: з інтернету з відкритих джерел
Що ж стосується старих купюр до 2003 року випуску, які Нацбанк буде виводити з обігу, то їх зараз на руках українців менше 2% від загальної кількості. І в НБУ впевнені, що українці не відчують жодних незручностей від цього рішення.
«У результаті банкнотно-монетний ряд гривні скоротиться із 17 номіналів до 12. Усього в ньому залишиться 6 номіналів монет та 6 номіналів банкнот, що відповідає міжнародній практиці. Він стане впорядкованим та зручним», – розповів заступник Голови Національного банку.
Крім того, Національний банк з 01 жовтня 2020 року розпочне активніше вилучати з обігу банкноти номіналом 1 і 2 гривні зразків 2003–2007 років та обігові монети номіналом 1 гривня старого зразка, виготовлені до 2018 року (золотистого кольору). Потрапляючи в банки, вони не будуть більше повертатися в обіг, а вилучатимуться та передаватимуться до Національного банку.
Куди здавати старі монети та купюри?
⠀
Отже, з 1 жовтня монетами 25 копійок не можна розраховуватись. Проте до 30 вересня 2021 року їх можна здати у всі банки, а до 30 вересня 2023 року — у Нацбанк та чотири уповноважені банки: Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ. Потім монети утилізують.