17°C
Ранок 15°C
День 21°C
Вечір 19°C
Ніч 13°C
38.839.1
39.540.5
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
17°C
Ранок 15°C
День 21°C
Вечір 19°C
Ніч 13°C
38.839.1
39.540.5

Магічна краса: На водоймах Львова розцвіли «Квіткові годинники» (ФОТО)

У ботанічному саду Львівського Національного університету імені Івана Франка розцвіли «квіткові годинники». Про це інформує Depo.Львів.

Саме так називають водяні лілії, які в народі мають різні назви: латаття, «водяний лопух», «водяна лілія», «умич», «водяний мак».

Фото: https://lviv.depo.ua/Фото: https://lviv.depo.ua/

У ботанічному саду розповідають, що ця рослина ще здавана уособлювала щось магічне та виступала символом жіночності, дівочих чар і чистоти.

Окрім того, ця квітка володіє ще однією цікавою особливістю. Перш за все, водяна лілія – унікальний «синоптик», що має здатність закривати свої квітки перед дощем.

Також водяна лілія є своєрідним «квітковим годинником», адже у погожі дні її квітки відкриваються, зазвичай, о 7:00 годині ранку, а закриваються о 17:00 вечора. Цікавим є те, що латаття починає цвісти лише на 5-7 році життя.

На сьогодні, існує велика кількість сортів «водяної лілії», що вирізняються палітрою кольорів та розмірами квіток.

Фото: з інтернету з відкритих джерелФото: з інтернету з відкритих джерел

Давні повір'я щодо водяної лілії

Слов'яни називали латаття біле одолень-травою. Її породила сира земля з живою водою, тому вона відганяла нечисту силу у воді та полі. Предки сподівалися, що одолень-трава вбереже від різних бід і тому, збираючись в далеку дорогу, брали її з собою і носили на шиї як амулет.

Фото: з інтернету з відкритих джерелФото: з інтернету з відкритих джерел

Додамо, згідно з календарем цвітіння ботанічного саду Львівського Національного університету імені Івана Франка у липні можна спостерігати як відкриваються і інші різновиди рослин та квітів, серед яких: різнокольорові лілійники та романтичні троянди. Неймовірною веселкою кольорів з безліччю відтінків, розмаїттям форм і чарівністю квіток зустрічають нас декоративні багаторічники: юкки, астильби, гвоздики. Пухнастими суцвіттями вкривається перукове дерево. Ароматом своїх небесносиніх квіток вабить лаванда. Особливо атракційними у цей період є експозиції ужиткових та лікарських рослин.

Оцінки:

0

Дивіться також:

Коментарі:

user

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД

Ви подали документи на біометричний (закордонний) паспорт?

всі опитування
  • Реклама на сайті
  • Loading...