15°C
Ранок 8°C
День 16°C
Вечір 14°C
Ніч 6°C
2828.41
32.533.12
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
15°C
Ранок 8°C
День 16°C
Вечір 14°C
Ніч 6°C
2828.41
32.533.12

​На Львівщині вирощують молодий ліс за європейськими технологіями

Сьогодні, голова Державного агентства лісових ресурсів України Василь Кузьович відвідав державне підприємство «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр», який застосовує сучасні технології в лісовому насінництві та вирощуванні садивного матеріалу. Про це повідомляє «Львівським» прес-служба Державного агентства лісових ресурсів України.

Фото 1Фото 1

Василь Кузьович розповів, що вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою – це сучасні лісівничі технології, які вже багато років поспіль успішно застосовуються у Європейських країнах та й у всьому світі.

Також він зазначив, що сподівається на те, що застосування таких технологій, допоможе вирішити питання заміни всихаючих ялинників у Карпатах та соснових насаджень у зоні Малого Полісся на корінні біологічно стійкі деревостани.

Фото 2Фото 2

«Використання таких сіянців дозволяє лісівникам не лише суттєво розширювати строки садіння лісових культур, що особливо актуально для України, а й підвищити практично до 100% приживлюваність садивного матеріалу на лісокультурних площах», - наголосив Голова Держлісагентства. Лісовий селекційно-насіннєвий центр працює з 2006 року, на базі якого успішно функціонує комплекс обладнання із переробки та зберігання лісового насіння.

Фото 3Фото 3

За період роботи цеху переробки перероблено 1,2 млн кг лісонасіннєвої сировини та отримано понад 49,3 тис. кг якісного насіння. З цього насіння можна виростити, з врахуванням схожості насіння, 2,1 млрд дерев. Голова Держлісагентства ознайомився з роботою цеху переробки лісонасіннєвої сировини та її зберігання. Тут зосереджено сушильну камеру, обладнання для очищення насіння та холодильні камери для зберігання насіння.

Фото 4Фото 4

Також на підприємстві реалізовується проект побудови сучасного лісорозсадницького комплексу для вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою на базі технологій шведської компанії ВСС – світового лідера в цій царині.

Оглянуто роботу сучасної роботизованої посівної лінії. Це обладнання для підготовки субстрату, подачі касет, їх наповнення субстратом, посівні модулі – роботи для точного висіву насіння та робочу станцію для напівавтоматизованого пересаджування сіянців.

Фото 5Фото 5

Після відвідин цеху висіву насіння оглянуто сіянці основних лісоутворюючих порід України, які знаходяться в теплицях та на полях дорощування, обладнаних сучасними поливальними системами.

Далі відвідувачів ознайомили із технологією пакування сіянців в цеху, де облаштовано автоматизовану лінію пакування.

Голова Держлісагентства Василь Кузьович відзначив важливість впровадження сучасних технологій у лісокультурному виробництві, адже за цим майбутнє у відновленні та вирощуванні лісів України.

Оцінки:

0

Дивіться також:

Коментарі:

user

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД

Яку проблему Львівщини Ви вважаєте найбільш гострою?

всі опитування
  • Реклама на сайті
  • Loading...