4°C
Ранок 5°C
День 9°C
Вечір 7°C
Ніч 7°C
27.4527.86
33.1533.8
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
4°C
Ранок 5°C
День 9°C
Вечір 7°C
Ніч 7°C
27.4527.86
33.1533.8

​На Львівщині триває сезон «тихого полювання»

На Львівщині в розпалі «тихе полювання» - пора збору грибів, ягід та здійснення побічних лісових користувань.

Нагадуємо, що збір грибів в Україні для власних потреб є безкоштовним, а для промислового використання необхідно отримати лісовий квиток у якому вказується об'єм та місця заготівлі. Про це інформує відділ лісового господарства Львівського ОУЛМГ.

Фото: з інтернету з відкритих джерелФото: з інтернету з відкритих джерел

Суб’єкти підприємницької діяльності можуть звертатися до лісогосподарських підприємств для отримання дозволів – лісових квитків на заготівлю дикоростучих плодів, ягід, грибів, лікарської сировини та заготівлю сіна. За це передбачена рентна плата, половина якої поступає до лісогосподарських підприємств, а друга – до бюджету сільської ради, на землях якої проводиться збір.

ДП «Сколівське лісове господарство» одне з перших розпочало видачу лісових квитків. Зокрема, по ДП «Сколівське лісове господарство» на 2020 рік Львівською обласною державною адміністрацією затверджено ліміт на заготівлю 150 тон грибів, в тому числі 30 тон білих. На сьогодні для ПП «Боровик» уже виписано лісові квитки на заготівлю 8 тон грибів, з яких 2 тони – білих та нарахована рентна плата в сумі 10,9 тис. гривень. Це не великі гроші, але тут є широке поле діяльності для місцевого населення в плані нових видів напрямків підприємницької діяльності з переробки та випуску готової продукції, що дасть додаткові надходження та створення нових робочих місць.

Під час збору дикоростучих плодів та ягід у лісі необхідно бути пильними, мати відповідне взуття та одяг для захисту від кліщів та плазунів.

Одночасно звертаємось до населення, щоб під час заготівлі грибів і ягід суворо дотримуватись правил пожежної безпеки, не смітити, не пошкоджувати дерева та кущі, надмірно не використовувати приладдя (гребінки), що негативно впливає на стан рослин та урожайність в наступні роки, а також не порушувати правила поведінки в лісі.

Оцінки:

0

Дивіться також:

Коментарі:

user

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД

Якими таксі користуєтсь?

всі опитування
  • Реклама на сайті
  • Loading...