-4°C
Ранок -3°C
День -4°C
Вечір -5°C
Ніч 2°C
26.8527.15
30.330.8
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
-4°C
Ранок -3°C
День -4°C
Вечір -5°C
Ніч 2°C
26.8527.15
30.330.8
Безкоштовно в газету "ЛО"! Подати оголошення Безкоштовно
Став свідком? Розкажи іншим! Подати Матеріал
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковані, включіть їх і перезавантажте сторінку.

На Катедральній площі встановлено вроцлавську бронзову статуетку

Image

Під час урочистого візиту до Львова, президент міста Вроцлав Рафал Дуткевич разом з Андрієм Садовим відкрили бронзову статуетку Вроцлавського гнома. Цей подарунок став символом партнерства двох міст та плідної співпраці, що триває багато років.

«Мер Львова сказав, що леви з каплиці Боїмів будуть стерегти нашого гномика. Говорячи «нашого», я маю на думці львівсько-вроцлавського. І це є приклад того, що міграція відбувається в дві сторони: багато громадян України проживає у м. Вроцлав і почуваються, як вдома. З цієї причини я дуже щасливий. А цей гном вибрав протилежний напрямок і помандрував з Вроцлава у Львів, де люди теж почуваються, як вдома.

Це історія, яка почалася, якщо казати про цих гномиків, у 2005 році. Їх є більше, ніж 300, і є вже кількадесят по всьому світу. Я дуже втішений, що сьогодні він є також у Львові, бо є у Вашингтоні, Рейк’явіку, Дрездені, Вільнюсі, Каунасі. А сьогодні є у найважливішому і найгарнішому місці. Якби це сказати, без сумніву в одному з центрів світу", — наводить слова президента Вроцлава Рафала Дуткевича прес-служба ЛМР.

«Ви мусите знати історію, що у 1611 році Гануш Шольц, власне, майстер з Вроцлава, зробив усю цю красу на каплиці Боїмів. І він, власне, робив усіх тих левів. Я думаю, що сьогодні ось цей елемент, цей гномик дуже буде пасувати, тому що наші леви будуть його охороняти. Ми не знаємо історію, як він сюди приїхав, чому він приїхав, яка його місія, яка його задача, але було прохання, щоб його леви охороняли. Тому охорона буде», — зазначив Андрій Садовий.

Рафал Дуткевич також зазначив, що гномики стали символом міста, який тішить не лише дітей, але й дорослих. Різні інституції хотіли б отримати свої власні статуетки, в тому числі, поважні університети та найбільші підприємства міст.

Мер Львова повідомив, що у відповідь Львів подарує Вроцлаву лева у натуральну величину. Така практика не є новою - велика кількість українських міст вже має такі статуї. Також Андрій Садовий зазначив, що найближчим часом буде втілено ще декілька цікавих ініціатив з польским містом.

Оцінки:

0

Дивіться також:

Коментарі:

user

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД

Чи варто демонтувати Монумент Слави?

всі опитування
  • Реклама на сайті
  • Loading...