15°C
Ранок 16°C
День 21°C
Вечір 20°C
Ніч 13°C
26.4526.85
29.530.15
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
15°C
Ранок 16°C
День 21°C
Вечір 20°C
Ніч 13°C
26.4526.85
29.530.15

Львівському музею повернуть втрачені цінності

Львівський історичний музей зможе отримати два давно викрадені твори приблизно через 2 тижні. Сьогодні СБУ передасть знахідки Кіровоградському музею на тимчасове зберігання.

Портрети Розанди та Тимоша Хмельницьких повернуться до свого законного дому - Львівського історичного музею найближчим часом. Про це пише інтернет-видання Zaxid.net. Як розповів директор музею Роман Чмелик, зараз картини передали в СБУ Кіровоградської області. А тим часом львівський експерт вже перевірив та підтвердив оригінальність творів мистецтва. Про те, що це музейна власність свідчить реєстраційний номер, що на задній стороні рами.

Виявилось, що користувач, який виклав лот в аукціоні не знав нічого ні про історію раритету, ні про його справжню вартість. До слова, початкова ціна портрету невістки українського гетьмана Хмельницького склала лише...1 гривню. А от зупинились торги на сумі більш ніж 20 тисяч гривень. Тоді до власника зателефонував директор Львівського музею і розповів, що той продає.

Раніше Львівські повідомляли, що картини датовані VIII століттям були викрадені з музею ще 1960 року. Артефакт під назвою "Знахідка з горища" помітив на одному з онлайн-аукціонів працівник музею зовсім випадково. Тоді ж перевірили реєстраційні номери і здогадки підтвердились.

Через великий галас, що підняли навколо "родичів Хмельницького" адміністрація Кіровоградського музею попросила про те, щоб портрети декілька днів виставлялись в них, поки владнаються всі справи з офіційним оформленням знахідок. А вже пізніше картини передадуть Львову. На відкритті має бути й власник, що передав картини музею.

По закону, чоловік мав би отримати 25% суми з вартості картини, проте теперішня ціна досі невідома.


Оцінки:

0

Дивіться також:

Коментарі:

user

Найбільш обговорювані новини

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД

Ви подали документи на біометричний (закордонний) паспорт?

всі опитування
Loading...