15°C
Ранок 19°C
День 25°C
Вечір 23°C
Ніч 17°C
26.426.85
29.730.4
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
15°C
Ранок 19°C
День 25°C
Вечір 23°C
Ніч 17°C
26.426.85
29.730.4

Львів'янин пошкодив стародавню фреску через пробите вікно

Image

Самовільний ремонт помешкання львів’янином призвів до пошкодження фрески, що залишилась від синагоги. Подвір’я вул. Заводської, 3, є пам’ятним місцем для єврейської громади Львова. Саме тут знаходилась синагога “Зіхрон Йозеф”, збудована наприкінці ХІХ ст. за проектом архітектора Анджея Ґоломба. Однак, проіснувала вона лише півсторіччя, після чого була зруйнована нацистськими окупантами. До 1960-х років з-під завалів проглядалась керамічна підлога молитовного залу. На сьогодні - збереглись лише фрагменти настінних фресок з гебрейськими написами та сліди від круглих вікон.

Першою про пошкодження повідомила користувач соціальної мережі facebook Мілана Ватерман. У своєму пості вона опублікувала фото до “ремонту” та після.

За словами Наталії Залужної, начальниці відділу житлово-комунального господарства Шевченківської райадміністрації, щодо події складено протокол про вчинення адміністративного порушення. Мешканця вул. Замарстинівська, 52 буде зобов’язано замурувати вікно та повернути стіну до попереднього стану. Також, повідомляється, що даний будинок за жодним документом не зазначений, як пам’ятка архітектури.

Оцінки:

0

Дивіться також:

Коментарі:

  • user
    Гість 17:50, 24.05.2018
    ... чергова фільма із серії "обурені руйнацією" ... може розкажете , що там наразі із отим "сараєм шептицького" із попередньої серії ? ... зруйнували-знесли нарешті , чи внесли до переліку "пам'яток архітектури" і успішно виділяють і "освоюють" кошти по утриманню отаких "сараїв" ? ...
user

Найбільш обговорювані новини

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД

Чи хочете ви щоб Україна ввійшла до Євросоюзу?

всі опитування
Loading...