Львів та Краків проведуть фестивалі за участю польських та українських виконавців. Одна із родзинок фестивальних днів – обмін виконавцями. З допомогою музики буде відтворено історичне минуле кожного міста, однак у виконанні гостей-сусідів.
В місті Лева свято розпочнеться вже на цих вихідних, 13-14 серпня. Краків зможе насолодитись музичними творами Королівської доби 15 серпня. Триватиме «Музика у старому Львові» близько двох тижнів. Ноти княжих часів почують у всіх куточках міста. Заплановано проводити симфонічні оркестри у приміщеннях історичних пам'яток архітектури, - повідомляють Львівські з посиланням на GazetaLviv.ua.
Концерти відбудуться у церкві Святого Онуфрія, а також у церкві Святого Миколая, що на вулиці Богдана Хмельницього, в соборі Святого Юра та Латинському Кафедральному соборі. Не оминуть увагою Італійський дворик та Львівський історичний музей.
Головною подією в обох містах стане складена спільна концертна програма двох українських оркестрів зі Сходу та Заходу — оркестру «Ренесанс» з Маріуполя та оркестру «Віртуози Львова».
Концертну програму називали «Три Моцарти» на честь композиторів, твори яких лягли в основу виконання. До слова, одним із трьох авторів є наш земляк - львів'янин Ксавер Моцарт.
У Львові концерт можна відвідати уже 22 серпня. Відбудеться він у Архикатедральному соборі св. Юра. А от Польща почує музику виконавців вже у День Незалежності України, 24 серпня.
Проект «Молоді виконавці», який і відбудеться у рамках цього дійства, передбачує обмін музикантами. Так, українські музики поїдуть у Краків, а польські юні таланти - в Україну.
Організатори окреме місце відвели навіть органістам. У неділю, 14 серпня,
Олена Мацелюх та Віталій Півнов відтворять проект з присвятою Яну Славінському. А 21 серпня глядачі будуть слухати музику у виконанні Віктора Паламарчука на класичній гітарі та гру Олени Мацелюх на бароковому клавесині та органі.
Не забули і про театральне мистецтво. Оперні співаки Львова разом з київськими колегами Ольгою Федоренко та Петром Остапенко виконають постановку «Служниця-пані». Поціновувачі хорового співу теж отримають задоволення - капела «Леополіс» виконає хорові твори Вівальді.
Ідея проведення фестивалю належить Сергію Бурку, засновнику камерного оркестру «Віртуози Львова», а також Станіславу Галонському, засновнику польського фестивалю «Музика в старому Кракові». За їх словами, основною метою фестивалю є популяризація української та польської музики різних часів. Окрім цього, такі проекти відкривають нові можливості для талановитої молоді та сприяють налагодженню стосунків між країнами.