22°C
Ранок 22°C
День 28°C
Вечір 25°C
Ніч 17°C
35.335.6
36.637.5
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
22°C
Ранок 22°C
День 28°C
Вечір 25°C
Ніч 17°C
35.335.6
36.637.5
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковані, включіть їх і перезавантажте сторінку.

​Львів. Хто відповідає за сміттєву проблему?

Поки гості Львова з усієї України, та з різних куточків світу, відпочивають, та милуються чудовими архітектурними памятками, насолоджуються високим рівнем духовного життя міста, у Львові триває "сміттєва війна". Культурна столиця України, не така вже й культурна...

Як відомо, після закриття Грибовицького звалища, місто терміново потребує сміттєвої утилізації. Проблема вивезення твердих побутових відходів залишається й досі відкритою. У 2013 мроці Державна екологічна інспекція у Львівській області у внесла припис про припинення роботи Грибовицького сміттєзвалища. Але міська влада оскаржила це у суді, і в 2015 році суд ухвалив рішення на користь міської влади. Лише смерть рятувальників на сміттєзвалищі привернула увагу до проблеми. Чи таким шляхом мають вирішуватися проблеми у нашій державі, що лише смерть стає крайньою точкою?!

Як і на кожному сміттєзвалищі України, Грибовицьке звалище стало місцем "чорного бізнесу". Люди розбирають відходи, вибираючи те, з чого можна мати гроші. Мішки з посортованим сміттям можна побачити покинутими на полігоні - львів’яни гамузом викидають у сміття те, що є сировиною.

За словами заступника голови міської комісії з надзвичайних ситуацій Ірина Маруняк, сміття зі Львова вивозиться на різні звалища, та завантажені машини можуть годинами чекати на погодження вивезення цього сміття.

Екологи говорять про те, що потрібно шукати інвесторів для побудови нового сміттєзвалища. Експерти переконані, що у такій критичній проблемі саме жителі мають усіляко допомогти місту сортуючи сміття свласноруч - сміття на третину зменшилося б, зменшились би й затрати на вивезення відходів.

За пропозицією Віталія Кличка - , відходи вже вивозять на Київський сміттєспалювальний завод. Та тут постає проблема з бюджетом, адже такий вивіз обійдеться міському бюджету у 25 мільйонів гривень за три місяці літа, а саме на такий термін домовлено вивозити сміття зі Львова в Київ.

Збором та вивезенням сміття у Львові займаються п’ять підприємств. Є невеликі заводи, які переробляють ртутні енергоощадні лампи, пластик, батарейки, та контейнери для збору цих відходів є не всюди. Підприємство-перевізник пересортовує сміття – вибирає пластик, а решту вивозять на полігони. Еколог Мирон Колодко переконаний, що у Львові не існує поняття сортування сміття.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман, наголошує на тому, що проблема сміттєзвалища, це питання господарське, яке вирішення потребує вже давно і стосується ця проблема безпосередньо міської влади Львова, це їх обовязки.

В Україні екологи нараховують близько сорока тисяч сміттєзвалищь, з ни, шість тис. офіційних. На Львівщині є понад шістсот сміттєзвалищ і немає жодного сміттєпереробного заводу, тобто, це означає, що все інше сміття лежить у полях та лісах.

Невідомо на скільки затягнеться проблема з вивезенням та переробкою сміття, але ясно одне, жителі мають брати все у свої руки та діяти.

Оцінки:

0

Дивіться також:

Коментарі:

user

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД

Чи часто ви буваєте у закладах в центрі міста?

всі опитування
  • Реклама на сайті
  • Loading...