6°C
Ранок 9°C
День 14°C
Вечір 13°C
Ніч 6°C
4141.5
39.940.9
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
6°C
Ранок 9°C
День 14°C
Вечір 13°C
Ніч 6°C
4141.5
39.940.9

Генеральна Прокуратура України займається фальсифікацією кримінальних справ? Чи не має комунікації з Міністерством Оборони?

Нещодавно Офіс ГПУ заявив про виявлення масштабного схрону зброї, військової техніки та боєприпасів на Сході України. 29 квітня інформація про це з'явилась на сайті Генерального Прокурора, перелік зброї та кількість боєприпасів просто вражав, як людей, що не мали справи зі зброєю, так і тих, для кого військова справа- це справа всього їхнього життя.

17042-2b11.jpg17042-2b11.jpg

Згідно з повідомленням на сайті ГПУ, "Під час здійснення процесуального керівництва у кримінальному провадженні військовими прокурорами Донецького гарнізону Об’єднаних сил спільно із командуванням Об’єднаних сил та ГУ Нацполіції в Донецькій області на території Донецької та Дніпропетровської областей виявлено військову техніку, арсенал зброї, бойових припасів і вибухових речовин. За даним фактом внесені відомості до ЄРДР та розпочато досудове розслідування за ч. 1 ст. 263 КК України.". Здавалося б- хороша новина, жителі східних областей, де знайшли арсенал зброї, можуть спати спокійно- зброя, техніка та вибухівка не попаде в руки осіб, що можуть використати арсенал на шкоду державі.

Але від переліку зброї, техніки та боєприпасів очі мимоволі, як то кажуть, лізуть на лоба. Згідно з твердженням Офісу ГПУ, "в результаті проведених огляду та обшуку в приміщеннях колишніх міського клубу та дитячого табору виявлено бойову машину піхоти БМП-2К, бронетранспортер БТР-70, протитанкову гармату МТ-12 «Рапіра» (100 мм), два міномети 2Б11 (120 мм), міномет «Васильок» (82 мм), протитанкову рушницю Дегтярьова (14,5 мм), дві автоматичні нарізні артилерійські гармати 2А42 (30 мм), 63 протитанкових керованих ракетних комплексів 9К111 «Фагот», дві пускові установки для протитанкових керованих ракет та ракети до них, станковий автоматичний гранатомет АГС-17 (30 мм), ручний кулемет РПК (5,45 мм), два кулемети «Максіма» (7,62 мм), два кулемети ПКТ (7,62 мм), кулемет ДШК (12,7 мм), п’ять гранатометів РПГ-7, п’ять підствольних гранатометів, 25 автоматів АК різних калібрів і систем, три одиниці зброї невідомого зразка калібру (7,62 мм і 12,7 мм) та пістолет АПС (9 мм).17043-ak.jpg17043-ak.jpg

17045-btr.jpg17045-btr.jpg

17044-bmp.jpg17044-bmp.jpg

Всі фото взяті з сайту Офісу Генерального Прокурора.

Окрім цього, близько 100 тонн боєприпасів, у тому числі кілька сотень 122 мм пострілів до гармати Д-30, 1500 штук мін калібру 120 мм, 300 одиниць 100 мм пострілів до гармати МТ-12 «Рапіра», 1000 штук 82 мм мін і 73 мм пострілів ПГ-9С, 5000 штук 30 мм пострілів ВОГ-17М, сотні ручних протитанкових гранат типу РПГ-18, РПГ-22, РПГ-26, більше 1000 гранат типу Ф-1, РГД-5, РГН, РГО, десятки тисяч набоїв калібру 12,7 мм, 14,5 мм, 23 мм, півмільйона набоїв калібру 5,45 мм і 7,62 мм, понад 200 протитанкових і протипіхотних мін типу ТМ, ОЗМ, МОН різних модифікацій та багато інших бойових припасів і вибухових речовин.

Уявили весь цей арсенал з БТРом, БМП, протитанковою гарматою, мінометами, десятками автоматів та кулеметів, більше сотні тон боєприпасів, набоїв різних калібрів, гранат, мін та вибухівки? В будь-якої людини, здатної до критичного мислення виникне хоча б найпростіше запитання- як це все вдалось позвозити до місця "схрону" непомітно, і як непомітно зберігати це озброєння. І недаремно виникне, як виявилось.

Вже на наступний день в ЗМІ почали з'являтись спростування від представників 3-го полку спеціального призначення МО: "Генпрокуратура показала на фото обшук у селі Великомихайлівка Покровського району Дніпропетровської області - це колишня база Української добровольчої армії. У лютому 2020-го року вся ця база разом з усім озброєнням і технікою була офіційно передана полку, спільно зі співробітниками військової контррозвідки СБУ ми провели опис всього майна, почали процес постановки на баланс армії, проведено все необхідне службове листування, завірені документи."

"Обшук почали через два місяці, після того, як ми зайняли цей об'єкт і він знаходиться під контролем спецназу. Я так зрозумів, хтось вирішив собі намалювати якісь досягнення, але це ж повна брехня, причому легко перевіряється", - наголосили у 3-му полку спецназа.

Згідно з твердженням представників 3 полку ССО, наказ про передачу на баланс ЗСУ складу Руслан Хомчак (начальник Генштабу) підписав ще 2 місяці тому. І він був під охороною спецназу! Тим не менше, ГПУ почала досудове розслідування за ч. 1 ст. 263 КК України.

Інформацію про те, що міфічний "схрон"- насправді колишня база Української Добровольчої Армії, передана в лютому цього року 3-му полку спецпризначенців з усією технікою та боєприпасами, підтвердив і командир УДА Дмитро Ярош на своїй сторінці в фейсбук :

"Про «Схрони» з БМП, БТР, «Рапірою», «Васильком», 120-ми мінометами, сотнею тон БК та іншою «всякою всячиною»...

Виявлений «героїчними зусиллями» Офісу Генпрокурора «Схрон» є нічим іншим, як офіційно передані, легендарним 5-тим Окремим батальйоном Української добровольчої армії, бойова техніка, озброєння та боєприпаси Силам спеціальних операцій Збройних Сил України. При тому передача відбулась ще у лютому-березні...
Також ми передали під контроль наших побратимів із ССО одну із наших баз, на якій протягом 2014-20 років побували тисячі бійців, сотні журналістів, тисячі волонтерів, десятки депутатів, міністрів, керівників ЗСУ, СБУ, МВС тощо."

Тим не менше, інформація про "виявлений схрон" Офісом Генерального Прокурора на сьогодні спростована так і не була. Інформаційні ресурси (в тому числі, і кілька львівських сайтів), що опублікували "сенсаційну новину" так само інформацію не спростували і публікації видаляти не поспішають.

То ж відкритим залишається питання- що це було? Відсутність комунікації між ГПУ та Міністерством Оборони? Тоді чому за два дні так і не з'явилось спростування, чи бодай пояснення? Чи це потрібний комусь інформаційний вкид? Або фальшування кримінальної справи на непокірних?


Оцінки:

0

Дивіться також:

Коментарі:

user

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД

Чи займаєтесь ви спортом (відвідуєте спортзал, спортивні секції, займаєтесь вдома чи на вулиці)?

всі опитування
  • Реклама на сайті
  • Loading...