11°C
Ранок 9°C
День 14°C
Вечір 13°C
Ніч 6°C
4141.5
39.940.9
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
11°C
Ранок 9°C
День 14°C
Вечір 13°C
Ніч 6°C
4141.5
39.940.9

До 100-річчя ЗУНР у Львові встановлено пам'ятний знак

Фото ЛМРФото ЛМР

24 жовтня у Львові відкрито нову скульптурну композицію, присвячену 100-річчю ЗУНР. За адресою вул. Городоцька, 40, поблизу Львівського драматичного театру імені Лесі Українки знаходитиметься лев та блоки з виноградною лозою. Це, за задумом авторів має символізувати кров, пролиту захисниками української державності заради здобуття незалежності.

Висота - 3,5 м, кам'яні блоки виготовлені зі світло-сірого граніту, лева вилито із бронзи світлого кольору, виноградна лоза - із бронзи, що була відполірована.

Автори пам'ятника зазначають наступне: «Основна ідея скульптурної композиції: лев, що просинається, — як алегорія на молоду країну, яка зародилася на уламках Австро-Угорської імперії. Бронзова фігура лева розташована на блоках дикого каменю, лев піднімається по них вгору. Між каменями на рівні землі є маленька виноградні лоза з гроном винограду, що є символом проростання життя від маленької кісточки до великого виноградника — Вільної України».

З міського бюджету для реалізації проекту було виділено 3,5 млн гривень, з них - 2 млн грн на виготовлення самої композиції, ще 1,5 млн грн - на реконструкцію площі.

Оцінки:

0

Дивіться також:

Коментарі:

user

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД

Як часто ви буваєте за кордоном?

всі опитування
  • Реклама на сайті
  • Loading...