12°C
Ранок 9°C
День 11°C
Вечір 8°C
Ніч 10°C
27.6528.05
32.7533.35
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
12°C
Ранок 9°C
День 11°C
Вечір 8°C
Ніч 10°C
27.6528.05
32.7533.35

Чому не варто послаблювати карантин у Львові? – Головний медик

21 травня відбулося засідання міського оперативного штабу, де фахівці обговорювали заходи послаблення карантину, пише Щоденний Львів.

Фото: з інтернету з відкритих джерелФото: з інтернету з відкритих джерел

Головний медик Львова Володимир Зуб, наголосив, що до цього питання треба поставитись відповідально, враховуючи статистику, рекомендації уряду та досвід інших країн. Також медик говорить, що на сьогодні є мало підстав для суттєвого послаблення карантину, проте й посилювати його не варто. Ситуація на сьогодні є стабільною, спалаху захворювання немає.

Окрім того варто дотримуватись рекомендацій науковців, які відповідно до критеріїв стверджують, що не варто послаблювати карантин.

Критерії уряду досить прості, проте по першому ж ми не проходимо: карантин дозволено послаблювати, якщо протягом одного тижня кількість позитивних ПЛР-тестів є не більшою ніж 12 на 100 тисяч населення. Якщо для прикладу, взяти Львів, то з 750 тисяч населення, має бути не більше 90 позитивних результатів, а у нас поки більше 100.

За іншими двома критеріями ми вже проходимо: має бути заповнено не більше ніж 50% ліжок в медзакладах. У нас якраз 50% і зайнято.

Та кількість ПЛР-тестів зроблених на 100 тисяч населення має бути більше 12-ти на тиждень. Тут ми теж проходимо, адже у Львові проводять значно більше тестувань.

Ризиковим також є рішенням відкриття дошкільних закладів освіти. Садки планують відкрити для того, щоб батьки мали можливість ходити на роботу, адже потрібно піднімати економіку. Зараз складно сказати, чи це рішення буде прийняте. Але якщо садки все-таки відкриють, то усім треба буди свідомими і відповідальними. «Ми завжди відчували в період захворюваності на грип чи ГРЗ, коли батькам потрібно йти на роботу, і вони ведуть захворілу дитину у садочок, а вже за кілька днів пів групи хворіє. Зараз такого в ніякому разі не можна допустити! Тут має бути жорстка позиція: якщо в дитини є ознаки захворювання — категорично не вести в садочок!», - каже медик.

Теж саме стосується відновлення роботи спортзалів і басейнів. «Моя суб’єктивна думка — поки що треба утриматись, хоча б до 1 червня. Необхідно ще поспостерігати за динамікою захворюваності. Будь-який спорт — це все одно гіпервентиляція, часте дихання та викид крапель слини під час форсованого видиху», — розповів Володимир Зуб.

Оцінки:

0

Дивіться також:

Коментарі:

user

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД

Як багато кави ви п'єте?

всі опитування
  • Реклама на сайті
  • Loading...