14°C
Ранок 13°C
День 19°C
Вечір 15°C
Ніч 9°C
25.926.15
30.431
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
14°C
Ранок 13°C
День 19°C
Вечір 15°C
Ніч 9°C
25.926.15
30.431
Безкоштовно в газету "ЛО"! Подати оголошення Безкоштовно
Став свідком? Розкажи іншим! Подати Матеріал
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковані, включіть їх і перезавантажте сторінку.

​Як швидко і легко вивчити англійську мову

Якщо ви перейшли по цьому заголовку, значить ви, як і я, хочете вивчити мову, але не знаєте з чого почати і як це зробити без зайвого головного болю. Особисто я не придумала жодних «ноу-хау» і чарівних таблеток, але за короткий період зробила вже відчутні успіхи у цьому напрямку. І вирішила своїм досвідом поділитися з вами.

В чому взагалі проблема?

Google видає тисячі сторінок і статей на запит про легкі способи вивчення, наприклад, англійської мови. Серед них – інформація про те, як можна вчитись переглядаючи улюблені серіали, слухаючи аудіокниги чи читаючи художні твори. Хорошим варіантом є і спілкування з носіями мови… але це не для всіх. Я, навіть знайшла «дослідження», яке розповідало як можна запам’ятовувати основи англійської мови під час сну. У теорії все НАСТІЛЬКИ легко і просто, що важко зрозуміти чому у мене, після всіх затрачених зусиль і старань, прочитаних форумів і пабліків Вконтакті та Фейсбуці – результат залишився невтішним, страх спілкування тільки ріс, а бажання навчатися навпаки - зменшувалося і зменшувалося…

А потім я зрозуміла просту істину і свій (для мене - чарівний) секрет, як можна вивчити будь-яку іноземну мову (не залежно від того, чи ви вважаєте себе здібним). Відкрию його і вам: треба просто систематично і ґрунтовно займатись вивченням.

Навіть якщо ви самостійно вивчите певну частину лексики, то без її повторення і закріплення нічого не вийде. Як і я – ви залишитесь учасником клубу «Шукачів простих шляхів та чарівних рецептів» типу «5 нових способів легко вивчити англійську», «Як за допомогою пісень вивчити мову?», « Як вивчити мову перед сном?», і, якщо хочете, «Що пити у свята, щоб знати англійську?». Так, ви дійсно думатимете, що серйозно вчитись не потрібно.

Не дивно, що всі мої «стонадцять» закладок досі не зробили з мене поліглота. Так само як і підписки на групи в соціальних мережах. А несистематичний і поверхневий перегляд нової лексики чи правил, що пропонують численні статті інтернету, мало чим допоміг.

Чарівної пігулки не існує?

Мої поневіряння в просторах інтернету і порадах друзів так би і закінчилися повним фіаско, якби насправді не припекло: шеф дав чітку вказівку підібрати оптимальний шлях вивчення англійської мови і підготувати статтю-репортаж за 2 тижні. Без обговорень. Звичайно, у мене досвід є… згадалися усі мої минулі спроби…але як дійшло до діла – зрозуміла що їх всіх «оптимальним шляхом» назвати важко. Отож після всіх роздумів і зважування – я, на жаль, знайшла лише один (здавалося б, найбанальніший) спосіб як вивчити англійську мову – ходити на курси. Як і я, багато людей відмовляються від цієї задумки ще не зваживши всі «за і проти», – мовляв дорого, часу немає і взагалі «по-іншому навчусь». Та для тих, хто все ще вірить, що «по-іншому» можна навчитись, прошу, - перечитайте ще раз все вищенаписане і згадайте свій ппередній досвід. На навчання в будь якому разі потрібен час, адже іншу мову не можливо запам’ятати, як вірш, за 20 хвилин. І, звісно, потрібно витрачати кошти: на матеріали, на підручники, на репетиторів.

Є люди-винятки, яким легко дається мова і вони здатні буквально як губки вбирати лексику, граматику звідусіль. Для них немає проблеми у запам’ятовуванні, а вивчення нової мови проходить легко і безтурботно. Заздрісно, але таких людей від сили 2%. Я ж відношусь до більшості, якій така справа дається з тяжким трудом і до завдання написання статті я вже встигла поставити на собі хрест під назвою «вчити мови – не моє». І сама ж від цього страждаю, коли не можу взяти участь у цікавій бесіді знайомих. Бо страх зробити помилку більший.

Тож, коли все таки вирішила записатися на курси з англійської мови, передивилась багато Інтернет-ресурсів у пошуках найкращих занять. У Львові мені припало до душі кілька цікавих курсів: EverBest , Green Forest та Азбука світу. EverBest спокусили популярністю, але ціна виявилась для мене «захмарною». Заняття у Green Forest, як виявилось, починались лише у вересні. Стільки часу у мене не було. Тож вибір впав на Азбуку світу, і після того як познайомилась з їхнім сайтом, побачила багато позитивних відгуків і жодного з попередніх обмежень. Зате дізналась, що до них можна прийти на пробне заняття. Спершу я пройшла тест, щоб визначити свій рівень знань, потім зареєструвалась на безкоштовну спробу і протягом кількох годин мені вже передзвонили, щоб погодити день та час зустрічі.

Як все було

Мої, як і більшості моїх знайомих, спогади про заняття з англійської мови у школі схожі на пекло. Там правили ті, хто хоч трохи знав англійську, а інших сковував страх зробити помилку і бути висміяним. Викладачі, навіть у групі людей з низьким рівнем володінням мови, вимагали високих знань, хоча натомість не давали жодної корисної інформації. Тому, коли я йшла на безкоштовне заняття, мені було дуже страшно. Турбувало питання як сприйме викладач, наскільки легко пройде моя адаптація. Правда, це не завадило мені, як справжній двієчниці, запізнитись на урок і навіть не захопити з собою якогось папірчика для нотаток.

Сихівська філія «Азбуки світу» розташувалась на Сихові – безпосередньо в будівлі Інтерсіті, тож шукати її довго не довелося. Заняття проводилося в невеликій затишній кімнаті у зелених тонах, де світло та напівпрозорі стіни не створювали ефекту здавленості. Для деяких людей це може бути неважливо, але не для мене. Я панічно боюсь тиску і незручностей. Мене зустріла і провела в аудиторію привітна молода викладачка, одразу ж забезпечила матеріалами (в цей

момент я видихнула, бо думала, що муситиму позичати листочок в когось чи ксерити собі завдання). Після чого вся група змогла нарешті приступити до роботи. Вам не буде цікаво читати переказ мого 1,5 годинного заняття, але не поділитись своїми враженнями від нього я не можу. Викладачка дуже допомогла в роботі: попри мою невпевненість спрямувала мою увагу в правильне русло, виявляла масу терпіння і професіоналізму. Вона 5 разів повторювала слово «although» для того, щоб я нарешті вимовила його правильно і запам'ятала.

Навчання

Навчання блоками, як на курсі, є поширеним. Воно поділяється на читання, слухання, письмо, говоріння. Матеріали надали якісні: інформаційне наповнення, різносторонні завдання, ілюстрації для загального сприйняття. Завдяки роботі над матеріалами я зрозуміла, що в мене проблеми не лише з граматикою (як вважала раніше), а і прогалини в системному мисленні.

Також справдились мої думки щодо самостійного вивчення англійської. На курсі в мене не запхали 200 неправильних дієслів чи 100 граматичних правил. Не змушували і не перевантажували, але наголосили на тому що, щоб навчитись, треба вчити. Що мені сподобалось – викладачка в хід заняття постійно включала усне спілкування. Ми обговорювали тексти, які прочитали, намагались висловити свої думки. Якщо нам не вистачало словникового запасу задля того, щоб описати свою думку повністю, викладачка допомагала нам - разом з нами добирала нові слова, пояснювала і записувала їх на дошці. Це набагато збільшувало наш запас лексики.

Заняття проводилось англійською мовою, українська звучала лише тоді, коли потрібно було пояснити незрозумілі речення чи слова. Попри те, що я далеко неідеально знаю англійську, змогла зрозуміти всі її слова. Викладачка говорила чистою мовою, без акценту. Насправді, не зважаючи на завдання, що ми виконували, наше спілкування не було схоже на заняття. Без занудних теорій, - все легко, цікаво і пізнавально. Я навіть незчулась як минуло 1,5 години!

Азбука світу – мій вибір

Я обрала саме Азбуку світу через оптимальну ціну, зручний час занять та можливість прийняти мене на курси прямо зараз. Мені не довелось чекати вересня/нового набору групи абощо, як у інших. І хоча я спиралась на такі досить прості та прагматичні характеристики курсу, задоволена своїм вибором і якістю навчання.

Безкоштовне заняття і сам стиль курсу взагалі змінив моє ставлення до вивчення англійської мови. Вони показали мені, що вчитись можна легко і без стресів. Хай це через захоплення безкоштовним заняттям, та на наступному тижні я йду на свою першу частину курсу і вірю, що скоро більшість моїх проблем пов’язаних з англійською мовою зникнуть.

Якщо вам цікаво дізнатись про них більше, залишаю посилання на сайт Азбуки світу. Найперше, там можна пройти тести на визначення рівня знання, якщо ви теж не знаєте з чого почати.

До речі, частина з вас могла проходити і інші курси англійської чи іноземних мов, аналогічні Азбуці світу. Якщо так, - діліться досвідом!). А всім іншим бажаю приєднатись до нас якомога швидше. Можливо ми навіть займатимемось на одному і тому ж самому курсі?)

А поки:

- Do you speak English?

- Yes, I do.

P.S. А статтю я написала і допомогла мені моя нова викладачка :)

Автор Ковальська Світлана

Оцінки:

0

Дивіться також:

Коментарі:

 • user
  Ірина Галушко 14:17, 08.08.2017
  Чарівних пігулок не буває, амінь!
 • user
  Гість 19:26, 29.08.2017
  Я користувалася їхніми послугами - задоволена,всім раджу!!!
 • user
  Гість 19:54, 29.08.2017
  О,на безкоштовне перше навчання я б сходила також,а там як сподобається запишуся
 • user
  Гість 11:37, 19.09.2017
  Перебрав 4 мовних курси перш ніж зупинився на Азбуці - попри те що 'круті' лектори інших себе сильно хвалили і казали 'я тіко інглішем говорю, так ви легше вникнете...' - не сподобалося. І розумів менше ніж хотів. В Азбуці української/англійської на занятті у мене виходить 30/70,зате все розумію і вивчається. А головне - без лишніх пантів. Можете вважати що то на правах реклами АЛЕ ТО ПРАВДА
user

Найбільш обговорювані новини

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД

Чи варто демонтувати Монумент Слави?

всі опитування
 • Реклама на сайті
 • Loading...