6°C
Ранок 9°C
День 14°C
Вечір 13°C
Ніч 6°C
4141.5
39.940.9
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
6°C
Ранок 9°C
День 14°C
Вечір 13°C
Ніч 6°C
4141.5
39.940.9

​17 українців з дітьми закрили в ізоляторі аеропорту Афін

17 громадян України, які прилетіли до Греції з Києва, були затримані в аеропорту столиці Греції. Через заборону на в’їзд до ЄС громадянам третіх країн, українців закрили в камерах з жахливими умовами. Про це «Європейській правді» повідомив один із затриманих пасажирів.

До Афін українці прибули в суботу ввечері двома авіаперевізниками: авіакомпанії Ryanair, який вилетів із «Борисполя» о 18:00 та авіакомпанії Wizz Air, який вилетів о 18:45 з аеропорту «Київ».

Під час паспортного контролю 17 громадянам України вддмовили у в’їзді в країну і затримали. Серед затриманих – 15 дорослих і двоє дітей віком 8 та 9 років.

Фото:"Європейська правда"Фото:"Європейська правда"

Пасажир Максим, якого затримали розповів, що на реєстрації в аеропорті «Жуляни» його розпитували та розглядали весь пакет документів. «ми навіть зробили тест в лабораторії і надали з мокрою печаткою», - зазначив він.

Все показавши і розповівши, його пропустили на паспортний контроль.

«І вже після прильоту на паспортному контролі нас зупинили і відправили. Поки ми були в аеропорту, нас намагалися змусити підписати згоду на депортацію, ми відмовилися», - розповів Максим кореспонденту «Європейської правди».

Пасажирів з України в автозаку відвезли до поліцейського відділку на території аеропорту і поселили камерах, у тому числі дітей. Вони провели там ніч і залишаються там і зараз. У них відібрали усі речі, в тому числі ноутбуки, але дозволили залишити телефони, проте без зарядних пристроїв.

Затримані українці скаржаться на погані умови утримування і антисанітарію. Розповідають, що в туалетах немає мила і туалетного паперу (їх дозволили купити за свій рахунок), на підлозі лежать мертві таргани. Окрім того, їм не надають воду та їжу.

За словами пасажирів, сьогодні вранці вони сконтактували з консулом, яка сказала їм, що українці не мали права на в'їзд і повинні повертатися в Україну тими ж рейсами. Обидва рейси будуть тільки у вівторок.

Українські дипломати не приїжджали в аеропорт.

Також пасажири телефонували на «гарячу лінію» МЗС, де їм пообіцяли розібратися в ситуації та надати допомогу.

Нагадаємо, що в‘їзд в ЄС загалом залишається закритим для громадян України, крім окремих категорій українців, а саме: тих, хто подорожує з метою навчання; моряків, що прямують на корабель; громадян, які подорожують через територію ЄС транзитом, а також висококваліфікованих працівників третіх країн, якщо їхня зайнятість необхідна з економічної точки зору і робота не може бути відкладена або виконана за кордоном.

Також зберігається дозвіл на в'їзд для тих категорій мешканців України, які досі підпадали під винятки, зокрема, членів родин громадян ЄС; тих, хто має посвідку на проживання у ЄС або аналогічний документ; сезонних працівників; дипломатів тощо.

Зазначимо, що купівля квитка на рейс не гарантує дозволу на перетин кордону.

Відео, де затримані показують жахливі умови та антисанітарію в камерах можна переглянути тут:

https://www.facebook.com/eupravda/videos/582618686014289/?t=7&v=582618686014289

Оцінки:

0

Дивіться також:

Коментарі:

user

ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД

Якби вибори Президента України відбулися вже цієї неділі, за кого Ви б віддали свій голос?

всі опитування
  • Реклама на сайті
  • Loading...