-1°C
Ранок -4°C
День -0°C
Вечір -1°C
Ніч -4°C
28.328.7
33.9534.55
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
-1°C
Ранок -4°C
День -0°C
Вечір -1°C
Ніч -4°C
28.328.7
33.9534.55
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковані, включіть їх і перезавантажте сторінку.

Як поведуть себе безробітні, якщо їм без приводу платити 560 євро щомісяця? - Цікаві результати експерименту

Фінляндії провели досить цікавий експеримент, результати якого були неочікуваними, про це пише News Scientist.

Суть експерименту полягала у тому, щоб кожного місяця виплачувати певній частині безробітних по 560 євро, так званий «загальний базовий дохід», та подивитися як це вплине на них та їх подальше життя.

Як все виглядало?

Уряд виплачував щомісяця безумовний загальний базовий дохід у розмірі 560 євро двом тисячам безробітним особам віком від 25 до 58 років. Отримувачі обиралися рандомно, а розмір виплат не змінювався навіть, якщо людина знаходила собі роботу. Експеримент тривав два роки ( 2017 р., 2018 р.).

Дослідники порівнювали зайнятість та добробут тих, хто отримував базовий дохід та тих, кому виплачували допомогу по безробіттю.

Дослідження було загальнодержавним, і відібрані реципієнти не могли відмовитися від виплат, оскільки експеримент був записаний у законодавство.

Якими ж були результати експерименту?

Фото: з інтернету з відкритих джерелФото: з інтернету з відкритих джерел

Мінна Іліканне, яка працювала в Інституті соціального страхування Фінляндії оголосила результати довгоочікуваного експерименту.

Дослідження порівнювало працевлаштування та добробут одержувачів загального базового доходу з контрольною групою у 173 000 осіб, які отримували допомогу по безробіттю.

У період з листопада 2017 року по жовтень 2018 року люди з загальним базовим доходом працювали в середньому 78 днів, що на шість днів більше, ніж ті, що отримували допомогу по безробіттю.

Зросла зайнятість людей у сім'ях з дітьми, а також тих, чиєю рідною мовою не була фінська чи шведська - але дослідники ще поки не знають чому.

Під час опитування люди, які отримували загальний базовий дохід замість регулярних виплат по безробіттю, повідомили про краще фінансове благополуччя, психічне здоров'я та когнітивне функціонування, а також про підвищення рівня впевненості у майбутньому.

На запитання, чи може базовий дохід допомогти людям у період пандемії коронавірусу, дослідники відповіли, що це може допомогти зняти стрес лише на невизначений час.

«На мою думку, це дозволить людям відчувати себе у деякій безпеці, під час дуже небезпечних ситуацій, коли вони не знають, чи отримають дохід», – розповіла працівниця Інституту соцстрахування Фінляндії Мінна Іліканне.

Отримані результати свідчать про те, що базовий дохід, не забезпечує перешкоду людям працювати, як це часто здається на перший погляд. Окрім того, дослідники розповіли, що такі щомісячні виплати покращують психічне здоров’я та фінансове благополуччя одержувачів, а в подальшому і зайнятість.


Оцінки:

0

Коментарі:

user
Loading...