15°C
Ранок 16°C
День 21°C
Вечір 20°C
Ніч 13°C
26.4526.85
29.530.15
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
15°C
Ранок 16°C
День 21°C
Вечір 20°C
Ніч 13°C
26.4526.85
29.530.15
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковані, включіть їх і перезавантажте сторінку.

Всі баби як баби, а я депутат

Не так давно на нашому порталі було опубліковано статистику щодо рівня заробітної плати чоловіків і жінок. Дані невтішні – в усіх областях чоловіки заробляють більше. Це стосується навіть таких «жіночих» професій як вчителювання чи медицина. Жінки отримують менше коштів за той же обсяг і ту ж якість виконаної роботи.

Це і не дивно – права жінок в нашій країні захищені доволі відносно – керівні посади переважної більшості областей займають чоловіки, яких все влаштовує.


Чи може ситуація змінитись на краще? Логічно, що для цього потрібно, щоб хтось почав захищати права прекрасної половини в тому числі на законодавчому рівні. Однак, згідно даних видання «Indipendent», кількість жінок-політиків в Україні складає лише 12,3%, що є, з одного боку, наслідком несерйозного ставлення суспільства до жінок, а з іншого – причиною, через яку ситуація і не йде на покращення. Навіть у сусідній Росії, з якою ми звикли себе порівнювати, кількість жінок у політиці складає вже 15,8%, а у Польщі, доволі слабо розвиненій за європейськими мірками країні, цілих 28%.

Куди прагнути?

Можна сказати, що така ситуація спостерігається по всьому світу, а жінкам від природи не характерно бути амбітними, однак ні – досвід ряду скандинавських країн показує що жінки, за наявності відповідного законодавства та ставлення, виконують свої обов’язки не гірше від чоловіків.

У Фінляндії, Ісландії та Швеції кількість жінок у владі складає майже половину від загальної – від 43 до 47%. Далеко ходити не потрібно - у тій же сусідній до нас Польщі Беата Шидло (жінка) обіймає посаду прем’єр-міністра країни.

Карта відображає статистичні дані щодо кількості жінок у владі на момент 1 січня 2017 року.Карта відображає статистичні дані щодо кількості жінок у владі на момент 1 січня 2017 року.

Жінки, робота і декрет

Представники ООН у березні 2012 року висловили думку, що основною причиною меншої успішності у кар’єрі серед жінок є декрет. Декрет впливає не тільки на тих, хто дійсно народив та виховує, а і на тих, хто лише «потенційно може народити».

Уявіть ситуацію – ви є керівником підприємства, і до вас на посаду подається два кандидата у віці 25-30 років, обоє з яких одружені, але не мають дітей. Кого із двох кандидатів ви погодите на посаду, якщо один із них – жінка, а інший – чоловік? Не потрібно, навіть, дізнаватись статистику – це логічно, що у такому віці жінки є «в зоні ризику» відносно народження дітей і, значить, є менш привабливими кандидатами на посаду при решті однакових даних. Бізнес є бізнес.

То як же скандинави досягли таких результатів гендерної рівності?

У Швеції після народження дитини кожен із батьків отримує 90 днів декретної відпустки, яку батько не може передати матері чи навпаки.

Обрати можна лише хто піде у декрет першим, а хто другим. Такий цікавий підхід по-перше змушує чоловіків більше участі брати у вихованні дітей навіть після закінчення декрету, а по-друге позитивно впливає на народжуваність. Дані свідчать, що саме у Швеції вона є найбільшою і найстабільнішою серед європейських країн.

ImageВ Україні законодавство також дозволяє чоловікам йти у декретну відпустку.

Батько має право піти у декрет в будь-який час до моменту, поки дитині не виповнилось 3 роки, навіть якщо перед тим дитину доглядала жінка. На рівні закону українські чоловіки мають рівні можливості із жінками. Фактично ж, чоловіки такою можливістю не користуються. Ще у 2012 році видання «Фокус» опублікувало дані, згідно яких лише 2% чоловіків йдуть у відпустку по догляду за дитиною.

І це теж цілком виправдано – оскільки чоловіки заробляють більше за той же обсяг роботи (див вище), то і в декрет їм іти менш вигідно не тільки для власних амбіцій, а і для сімейного бюджету.

Як же можна покращити ситуацію?

Стежити за дотриманням однакового ставлення у питанні зарплат зі сторони роботодавців, вводити закони, які позбавлять українок дискримінації в роботі і оплаті роботи.

А поки цього не сталось, пропонуємо хоча би посміятись із серії фотожаб на тему "жінки в українській політиці", знайденими на просторах мережі Facebook

"Фотожаба" на Президента україни П.Порошенка та мера міста Львів О. Садового. Автор: @VasyaKit"Фотожаба" на Президента україни П.Порошенка та мера міста Львів О. Садового. Автор: @VasyaKit

Фотожаба із М. Саакашвілі: Що якби в політиці було більше жінок? Автор: @VasyaKitФотожаба із М. Саакашвілі: Що якби в політиці було більше жінок? Автор: @VasyaKit

Що якби в українській порлітиці було більше жінок? Автор: @VasyaKitЩо якби в українській порлітиці було більше жінок? Автор: @VasyaKit

P.S. Ми не намагаємось образити українських політиків, а лише хочемо привернути зайвий раз увагу до проблеми нерівності чоловіків і жінок. Маєте що сказати про цю тему? Лишайте свої думки в коментарях або пишіть листи на пошту редактору: redaktor.lvivski@gmail.com

Оцінки:

0

Коментарі:

  • user
    Гість 10:19, 22.10.2017
    Порошенко - красуня)
user
Loading...