25°C
Ранок 20°C
День 27°C
Вечір 24°C
Ніч 17°C
38.839.1
39.840.8
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
25°C
Ранок 20°C
День 27°C
Вечір 24°C
Ніч 17°C
38.839.1
39.840.8
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковані, включіть їх і перезавантажте сторінку.

Український тризуб – герб єдиної держави, який є у Ватикані

Собор Святого Петра католицький собор, центральна і наймасштабніша споруда Ватикану, найбільша історична християнська церква в світі. У цьому соборі є вівтар святого Еразма - покровителя мореплавців, біля якого знаходяться мозаїчні зображення святих України-Русі Володимира та Ольги. Якщо подивитися ретельно, то саме на іконі святого Володимира зображено символ української нації – герб, у вигляді золотого тризуба на синьому тлі.

Фото: з інтернету з відкритих джерелФото: з інтернету з відкритих джерел

Вівтар розташований за статуєю святого Петра і є особливим місцем, де відбувається таїнство сповіді. Доступ для загального огляду надається за відповідною згодою. Але сам факт, що в головному католицькому храмі шанують наших великих святих, є гідним уваги. Відомо, що святих Володимира і Ольгу зарахували до святих єдиної Церкви, тобто до розколу 1054 року. У цьому сенсі вони є не лише православними святими, їх також вшановує і Католицька Церква.

Фото: з інтернету з відкритих джерелФото: з інтернету з відкритих джерел

Мозаїки святих Володимира та Ольги були подаровані собору святого Петра у Ватикані на честь тисячоліття хрещення України-Русі, яке широко відзначалося українською діаспорою, українським греко-католицьким священником Василем Лостеном з американського міста Стемфорда. У соборі святого Петра вони перебувають із 1989 року.

Італійський художник професор Уго Маццеі є автором ікон, також добре відомий тим, що створив численні мозаїки для різних храмів. Обидві мозаїчні ікони створювалися одночасно під керівництвом професора, технічного директора Ватиканської студії мозаїки Вірджиліо Кассіо. Роботи були закінчені у серпні 1989 року.

Фото: з інтернету з відкритих джерелФото: з інтернету з відкритих джерел

Ікона святого Володимира оздоблена зображенням золотого тризуба на синьому тлі, над яким є невеличкий золотий хрестик. Розмістити тризуб на іконі ватиканського собору дозволив той факт, що у ті часи Україна не була самостійною державою. Тож тризуб був лише національним знаком та знаком князя Володимира, але ще не державним гербом. Після проголошення незалежності України він став гербом України.

Мозаїки стали одним із символів належності українського народу до великої християнської сім’ї. Цей вівтар для українців уособлює частинку України в найвеличнішій Базилиці світу — соборі святого Петра, серці Вселенської Церкви.

Оцінки:

0

Коментарі:

user
Loading...