26°C
Ранок 20°C
День 27°C
Вечір 24°C
Ніч 15°C
26.7527.2
30.0530.8
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
26°C
Ранок 20°C
День 27°C
Вечір 24°C
Ніч 15°C
26.7527.2
30.0530.8
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковані, включіть їх і перезавантажте сторінку.

Туризм після карантину. Ціни на туристичні послуги підвищаться чи навпаки, знизяться?

Під час епідемії та введеного карантину, туристична галузь стала однією з тих, хто постраждав найбільше. Туристичним компаніям залишається лише спостерігати за розвитком подій під час пандемії, адже вплинути на ситуацію вони не в силі. Коли відновиться робота туристичних агентств та як зміниться ціна на туристичні послуги? Експерт з туризму Юрій Коляда дає відповіді на ці запитання в Gazeta.ua.

Експерт розповідає, що українці почнуть бронювати тури за кордон приблизно, після вересня, а основний пік подорожей, він прогнозує на 2021 рік. Окрім цього, подорожчають ціни на туристичні послуги. В ціні збільшиться перевезення,проживання та вартість харчування в закладах. Тобто, вартість навіть самої бюджетної поїздки, для прикладу, в Італію, збільшиться в два рази.

Близько 60 % перевізників можуть збанкрутувати. А поняття «Чартерний туризм» може взагалі зникнути з туристичної термінології.

Експерт з туризму також зазначає, що вигідніше стане бронювати будинки чи квартири, а не готелі. З готельної системи набагато важче повернути свої гроші та й вони часто змінюють бронювання.

Також українці ставитимуться обережніше до ранніх бронювань. Якщо раніше люди без проблем бронювали відпочинок на рік вперед, то тепер цей термін зменшиться до пів року чи навіть кількох місяців.

Фото: з інтернету з відкритих джерелФото: з інтернету з відкритих джерел

На останок, у цьому всьому найбільше постраждає внутрішній туризм, переконаний експерт. Адже їм не компенсують передплат, які були здійснені наперед.

Засновник та директор львівської туристичної компанії «Відвідай» Ігор Губіліт ще на початку введення карантинних обмежень в одному із своїх інтерв’ю розповів, що їх доходи фактично є нульовими, проте компанія повинна виплачувати заробітні плати працівникам та інші витрати за рахунок минулорічних прибутків. За його прогнозами, якщо карантин закінчиться в квітні, то сфера туризму відновить свою роботу в червні, і це в кращому випадку.

На противагу оцінці експерта, на думку Ігоря Губіліта після карантину буде економічна криза і велика кількість туристичних країн буде здешевлювати свої послуги, аби привернути увагу туристів. І в цьому випадку все залежить від українського туристичного бізнесу, який зможе конкурувати лише надавши якісні послуги за доступними цінами. Якщо того не станеться, то туристи нададуть перевагу відпочинку за кордоном. Окрім того, можливо і таке, що більшість туристичних країн ще не скоро відкриють свої кордони, внаслідок чого, більшість українців буде подорожувати Україною. Також засновник львівської туристичної компанії припускає, що турфірми, які мають постійних клієнтів мають більше шансів відновити свою діяльність.

Якщо посилатися на прогнози аналітиків, то вони переконані, що 35% туристичних бізнесів не зможуть відновити свою роботу після карантину. Загалом немає чіткої та одноголосної думки щодо роботи туристичних компаній після закінчення карантину. Невідомість подальшої ситуації та термінів введення карантину не дозволяють зробити чітких прогнозів подальшої ситуації в галузі туризму.

Оцінки:

0

Коментарі:

user
Loading...