8°C
Ранок 8°C
День 9°C
Вечір 7°C
Ніч 9°C
28.228.6
3333.6
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
8°C
Ранок 8°C
День 9°C
Вечір 7°C
Ніч 9°C
28.228.6
3333.6
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковані, включіть їх і перезавантажте сторінку.

​Топ настільних ігор для новачків

Фото: Ask Me ZoneФото: Ask Me Zone

Взимку, коли на вулиці сильний мороз, сповна насолодитись хорошою погодою і снігомможна лише інколи. Натомість, багато вільного часу ми проводимо вдома – із сім’єю, друзями тощо. Коли цікаві фільми ми передивились, а новинки ще чекаємо, доцільно згадати про настільні ігри. І якщо шахи, нарди вам набридли теж, то вибір «настолок» настільки широкий, що ви обов’язково знайдете щось для себе.

Для любителів цієї справи немає проблем! Ніщо не завадить вам зібратись із компанією друзів під «Джангу», та зруйнувати вежу, позмагатись із сім’єю на швидкість у відомій «UNO» можна чудово провести час вдвох, зігравши в короткі ігри на одну-дві партії. Тоді ви точно не засумуєте!

Але, якщо ви ніколи не цікавились сферою настільних ігор (шахи, покер і подібне – не враховується), то обрати їх доволі важко саме через різні рівні складності і широкий вибір. Піти у будь-який магазин і купити цікаву гру, яка б підійшла не на 1 раз – не так легко.

Поки що в Україні сфера настільних ігор починає розвиватись – є небагато умільців, які вирішили інвестувати у те, чим цікавляться небагато людей. Однак на полицях з’являється все більше перекладів ігор на українську, а деякі суто українські ігри отримали світове визнання.

Ми підібрали ігри для тих, хто лише починає цікавитись «настолками». Якщо таки вирішите розібратись з цими іграми, затягнути вас може надовго!

Карта острова КатанКарта острова Катан

Колонізатори

Країна: Німеччина. Жанр: економічна стратегія Популярність – 5; К-сть гравців – 2-6;

Суть гри в тому, щоб побудувати і розвинути міста, зібрати картки, а за це все отримати відповідні бали (максимально 10). Однак це не так просто. Вам буде потрібно використовувати хитрощі, вміння торгуватись і обмінювати ресурси, планувати ходи і втілювати ці плани в життя. А при цьому потрібно облаштувати свої міста, інколи тікаючи від розбійників.

Це справедливо найпопулярніша настільна гра, яку впізнають у всіх країнах. У коробці ви знайдете спеціальну карту острова під назвою Катан (складальну – із різними місцевостями і морями), набір фішок (села, міста та дороги), а також різноманітні картки з зображенням ресурсів і особливі привілейовані та допоміжні карти.

Гра цікава тим, що ви вчитесь комунікувати й домовлятись з іншими гравцями, а водночас просто відпочиваєте й весело проводите час із друзями чи родиною.

*Схожа за задумкою гра – «Каркасон»

Фото: gamesplusincФото: gamesplusinc

Монополія.

Image

Країна: США (адаптована версія – Україна) Жанр: економічна гра Популярність: 4 К-сть гравців: 2 і більше (залежить від набору)

Вам потрібно буде купувати і продавати територію, отримувати з цього податки і платити іншим, будувати будинки та готелі. Суть гри в тому, щоб побудувати свій бізнес, а зробити це можна лише розоривши конкурентів. Все це просто неможливо зробити без розумної стратегії і продумування ходів. Тут є елемент успіху – гральні кубики, завдяки яким ви здійснюєте хід, однак ви маєте повну владу над бізнесом, вирішуючи далі.

Гра про великий бізнес прийшла до нас з Америки. Вона виникла у час, коли в країні була криза, тоді діти вчились керувати і будувати власні корпорації на папері, вивчаючи (які не які, але) основи економіки. Зараз «Монополія» - це вже класика настільних ігор, але вона не перестає бути популярною у багатьох країнах, в тому числі і в Україні.

Якщо ви раніше не грали в цю гру, можна спробувати класичний американський варіант, але є й українська версія. Є тематичні «Монополії» - «Лунопарк», ігри про різні напрямки бізнесів, дитячі тощо.

«Монополія Україна» - це той самий бізнес, але із знайомими нам назвами і українською термінологією (гра, все-таки економічна). Тому якщо давно мріяли побудувати будинки на Хрещатику, ба більше – придбати весь Львів – все це в ваших руках.


«Dixit»

Image

Країна: Франція Жанр: гра на розвиток уяви Популярність: 4 К-сть гравців: 3-6

Це гра, де логіка і стратегія відпочивають, зате уява має працювати на повну.

Суть Dixit в ілюстраціях. Оповідач має обрати картку і вигадати до неї цікавий опис (слово, словосполучення тощо). Всі інші гравці, орієнтуючись на опис «оповідача», обирають серед своїх карток схожі за асоціаціями. А далі карти відкриваються і гравці голосують, вгадуючи картку оповідача. В цьому суть гри - вигадати асоціацію з власною карткою, щоб хтось із гравців таки здогадався, але не всі.

Гра «Dixit» родом із Франції, ілюструвала її французька художниця Марі Кардо. Ця гра підійде для сімейного відпочинку, для друзів, крім того її легко можна віднести до розряду «патігеймів».

Гравці використовують фішки, які переміщаються по карті, підсумовуючи кількість отриманих балів.

Спершу був лише 1 комплект карток і гравці скаржились, що їх бракує. Зараз це не проблема – є сім окремих тем карток, які можна придбати і використовувати хоч всі одразу.

*Гра із схожою механікою, але лише іншим дизайном є також «Имаджинариум» (українська, сертифікована).

«Манчкін»

Image

Країна: США Жанр: розважальні рольові ігри Популярність: 3 К-сть гравців: 3-6

Головна суть забавки – перемагати у битвах з потворами, заробляти собі кошти, купляти екіпірування і отримувати бали. Бали – це шанс підвищити свій рівень, а той, хто удосконалить свого Маньчкіна до 10-го рівня – переможе. Цікаво, що гравці можуть як допомагати своїм суперникам, так і шкодити їм, отримуючи за це золото та певні привілеї.

Дія гри відбувається в підземеллі, де є дракони або інші лихі потвори, де діють прокляття, а за дверима може бути що завгодно – як бонуси і «шмотки», так і кінець гри для когось. Це розважальна гра з широким розмахом правил.

Автор гри Стів Джексон створив цікаву пародію на перші настільні рольові ігри в стилі фентезі. Назва її походить від англійської мови, де «Манчкін» переводиться, як «той, що жує»; це тип гравця, який хоче лише виграти, може й не чесно, часто «прожовуючи» гру.

Є багато тематичних модифікацій «Манчкіна» - версія про зомбі, піратів, апокаліпсис. В іграх додаткові гравці, картки і загалом можливості, тому ви точно не засумуєте.

«Містеріум»

Image

Країна: Україна Жанр: розважальні Популярність: 4 К-сть гравців : 3-6

В цій грі є декілька ролей – один гравець стає привидом, а інші – екстрасенсами. За історією, привид – це колишній власник будинку, де поселились екстрасенси; колись давно в цьому будинку сталось вбивство і звинуватили власника, але неправдиво. Привид намагається розповісти історію вбивства через сни (картки та асоціації з ними), щоб знайти вічний спокій, а гравці мають розгадати підказки.

Для кожного учасника привид складає окрему історію (кого вбили, де і за допомогою чого). Механіка гри побудована на асоціаціях та, знову ж таки, на вміннях гравців пояснити і побачити зв’язок між «снами», які показує привид і варіантами.

Гра добре розвиває командний дух, адже щоб розгадати свою історію, гравцям можна спілкуватись, обговорювати і висувати версії, водночас рішення кожен приймає сам. А, ледь не забули, щоб здогадатись, що сталось і де, вам дається всього 7 днів (так кажуть правила).

Містеріум – це гра українських розробників Олександра Невського та Олега Сидоренко. Так, забавку виготовили в Україні, але вона настільки сподобалась гравцям, що згодом права на виробництво купили декілька інших країн – трохи змінили правила вже у Франції.

Різні виробники пропонують різні комплекти гри, які відрізняються оформленням ілюстрацій а також фішками. Так, у одній з версій гри «фішки», якими користуються екстрасенси, - це «чарівні кулі», а в іншій - картонні, із малюнками героїв.

Однак «Містеріум» має невеличкий мінус – якщо виграєте вже довгий час, картки і асоціації пов’язуються і це вже не так цікаво і ситуації складаються однакові, але в такому випадку можна завжди докупити серію карток, або взяти їх із схожої гри (напр. з «Dixit»).

«Мотлох або скарб»

Image

Країна: Україна Жанр: абстрактна гра, логічна Популярність: 3 К-сть гравців: 3

В грі є тайтли (картонні пластинки) із 6 кольорами – це поле гри. Кожен гравець таємно тягне колір, фішки з яким йому потрібно буде закрити, «сховавши» їх у скриню. Гравець, який першим переверне всі речі свого кольору зображенням скриньки вгору – переміг. Однак, кожного разу, коли будь-який гравець перетинає якісь тайтли, їх перевертають протилежною стороною і вам знову потрібно продумати ходи, щоб змінити хід гри собі на користь.

«Мотлох або скарб» має легенду. Лірична історія розповідає про те, як бабуся складала у скриню багато важливих дитячих речей – це все ілюстрації до кольорових тайтлів. Однак легенда дуже швидко забувається, натомість гра захоплює через просту і водночас цікаву механіку.

Гру можна модифікувати і змінювати початок – починати з усіх закритих тайтлів або навпаки – відкривати частину…Гра вимагає зосередженості, адже якщо ви не продумаєте ходів, то суперники зроблять це швидше)

Гра Saboteur або «Гноми-шкідники»

Image

Країна: Бельгія (російська адаптація) Жанр: стратегія Популярність: 4 К-сть гравців: 3-12

Головні герої гри – гноми, вони прокладають підземні тунелі (картками) і шукають золото. Однак прокласти тунель під землею їм буває важко, адже є таємні гноми-шкідники, які заплутують та заважають гравцям прокласти доріжку до омріяного дорогого металу.

Раунд завершується коли золото знайдуть або коли його не знайдуть, але в колоді закінчаться карти. В останньому випадку виграли шкідники. Традиційно проводиться три раунди гри, а виграє той, хто набрав найбільше золота.

Додає азарту те, що ролі гравців обираються випадково і вони до кінця раунду залишаються закритими. Так, кожен може вирішувати, шкодити чи допомагати – цілком таємно. Хоча золото порівну розділяється або між гномами-шукачами або між шкідниками.

Додамо, що найбільше золота отримують не обов’язково ті, хто зробили важливі вирішальні кроки або ж зуміли завадити золотошукачам. Золото у випадку виграшу віддається особливим чином і нічого не робивши ви можете отримати найбільше…або найменше)


Авторка Соломія Максимишин

Оцінки:

0

Коментарі:

  • user
    Гість 10:56, 12.11.2019
    Ще для новачків я б порадив будь-яку гру в слова, це завжди цікаво і весело, в не потребує багато часу на вивчення правил. Є український варіант гри в слова у видавництва Бомбатгейм - Смайл.
user
Loading...