18°C
Ранок 18°C
День 21°C
Вечір 17°C
Ніч 17°C
31.532.18
33.1933.82
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
18°C
Ранок 18°C
День 21°C
Вечір 17°C
Ніч 17°C
31.532.18
33.1933.82
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковані, включіть їх і перезавантажте сторінку.

Спортивні цікавинки та проекти: Рандей (част.2)

Бесіда з Олександром Ружицьким, юристом, який є одним із засновників спортивного проекту “Рандей”. Перша частина за посиланням.


Image— Розкажіть кілька слів про себе. Звідки у вас любов до пробіжок?

— Багато років тому я навчався у Львові у військовому ліцеї з посиленою фізичною підготовкою. Ми жили у кубриках по 15 людей (казарма), щодня прокидались о 7 ранку та йшли на ранкову трьох кілометрову пробіжку у парку Погулянка. Пригадую, як важко було в 14 років звикнути до такого режиму. Незалежно від погоди та настрою – ми бігли. Ну так, вибору у нас особливо не було, треба було мати поважну причину, щоб не бігти. Спершу складно, але за деякий час така регулярність почала давати свої плоди. Тіло змінювалось, результати покращувались. За декілька місяців вставати та йти на пробіжку стало нормою, а ще пізніше – необхідністю. Коли я у 17 років закінчив військовий ліцей і почав навчатись на юридичному факультеті, де не було командира роти та обов’язкових ранкових пробіжок, я на якийсь час закинув біг, спав довше та насолоджувався «свободою», цінність якої я розумів краще моїх ровесників, після трьох років казармового режиму. Але з часом помітив, наскільки сильним стресом стала для мого тіла така зміна. Воно «нило» і благало про фізичні навантаження і треба було знову йти та бігти. Хоча відтоді біг для мене вже ніколи не був таким регулярним, як у ліцеї, але назавжди став частиною мого життя.

— Чи бігаєте? Як виникла ідея Радей?

— Сьогодні я живу у Києві, працюю у юридичній компанії EVERLEGAL. Це консалтинг, орієнтованість на клієнтів, тому часто доводиться надовго затримуватись в офісі. Щоб поєднувати такий режим із бігом, доводиться або зранку виходити на пробіжки, або ж планувати їх на вихідних. Інколи я бігаю довгі дистанції: 10, 15, 21 км і навіть подумував бігти марафон.
Інколи брав участь у відкритих тренуваннях openrunday, які відбуваються в рамках підготовки до київського півмарафону. В один із таких вихідних днів я запросив свого друга Іена приєднатися до тренування. Ми бігли разом із десятками інших людей на Трухановому острові, говорили про спортивні тенденції в Києві та Україні загалом, що біг стає все популярнішим... Далі Іен розповів про parkrun – щотижневі безкоштовні п'ятикілометрові пробіжки (популярний і масовий Юританський проект). Напевно в цей день і виникла ідея організувати щось схоже в Україні.

— Якими були перші кроки у становленні нового проекту?

Декілька днів добре все обдумували, а далі вирішили діяти. Спершу спробували стати представниками parkrun в Україні, але, оскільки отримали відмову, вирішили створити все з нуля і стати кращими за них.
Іен керує ІТ компанією у Києві, то ж забезпечення основної складової частини проекту – сайту - він взяв на себе. Розробка зайняла декілька місяців, за цей час ми сформували чудову команду, яка допомогла запустити проект.
Стартували у кінці липня 2016 року у Києві на Трухановому острові. На перший забіг прийшло 11 людей, на другий - 16, а на третій - 33! Сьогодні проект "Runday" успішно розвивається, є чудова команда волонтерів, декілька міст та декілька сотень зареєстрованих учасників. У результаті вдалось розробити сайт, на якому кожен може зареєструватись на забіг, почитати про рандей, а також подивитись свої результати.

Розкажіть про плани розвитку проекту.

Планів щодо розвитку багато. Якщо почати з технічних...
По-перше, ми плануємо удосконолити сайт, розробити особистий кабінет користувача, на якому кожен міг би побачити не лише свої результати, а також динаміку розвитку і отримувати певні рекомендації щодо бігу.
Рандей – це змагання у першу чергу з самим собою, з собою вчорашнім. Нам важливо, щоб учасники отримували задоволення від бігу, а якщо при цьому покращуватимуть свої результати, то це буде чудове досягнення.
Ми продовжуємо розвивати рандей у регіонах, тому їздимо в нові міста України, спілкуємось з місцевими активістами, розробляємо маршрути та намагаємось заразити там людей ідеєю. Ми віримо, що за декілька років рандей стане найбільш масовим біговим рухом країни, і у ньому будуть брати участь тисячі людей.
Ми збираємо доволі цікаву статистику, якою можемо ділитися з користувачами, цим організовувати своєрідні змагання між локаціями у межах одного міста чи навіть містами. Це і рекорди локацій – найшвидший бігун, наймасовіший забіг, загальна кількості подоланих кілометрів, середній час бігунів у Києві чи Львові, загальна кількість годин. і т.д.,
Є ідея щодо створення певних команд чи клубів, де б компанії, організації чи просто групи друзів формували команду, реєстрували її і вже бігали не лише під індивідуальним брендом, а й брендом команди (чи клубу). Це може бути, наприклад, корпоративний бренд (команда ‘’Everlegal” чи команда «Посольства США») чи команди за територіальною приналежністю («Печерські пагорби») . А далі можна було б порівнювати найкращий чи середній час команди і визначати умовно переможців.
Це все ідеї, які потребують часу та коштів для їх реалізації. Ми стикнулись з тим, що рандей важко розвивати лише на волонтерських засадах і виникає необхідність у пошуку підтримки та спонсорів. І приємно, що все більше компанії погоджується підтримати проект, не лише особистою участю у забігах.
До кінця 2017 року ми запланували запустити локації у Одесі, Івано-Франківську, Харкові та деяких інших містах. До нас все частіше «стукають» з низу і запитують, як можна відкрити рандей у їхньому місці і ця тенденція не може не подобатись.

Оцінки:

0

Коментарі:

user
Loading...