17°C
Ранок 18°C
День 21°C
Вечір 17°C
Ніч 17°C
31.532.18
33.1933.82
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
17°C
Ранок 18°C
День 21°C
Вечір 17°C
Ніч 17°C
31.532.18
33.1933.82
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковані, включіть їх і перезавантажте сторінку.

Спортивні цікавинки та проекти: Рандей (част.1)

Бесіда з Олександром Ружицьким, одним із засновників спортивного проекту “Рандей”


— Як саме починалися перші кроки у Вашому спортивному житті?

— Так склалось, у моєму житті, що багато років тому, я навчався у Львові у військовому ліцеї. Ми тоді жили у кубриках, по 15 людей, щодня прокидались о 7 та йшли на ранкову трьох кілометрову пробіжку в парку на “Погулянці”.

Пригадую, як важко було в 14 років звикнути до такого режиму. Незважаючи на погані погодні умови чи настрій – ми мусили бігли. Особливого вибору у нас не було, треба було мати справді поважну причину, щоб не бігти дистанцію. Спершу було складно, але за деякий час, така систематичність почала показувати хороші результати. Минуло декілька місяців, і ось - вставати та йти на пробіжку стало нормою повсякденного життя, а ще пізніше – необхідністю.

Проте минув якийсь час, я закінчив військовий ліцей і вступив на навчання до юридичного факультету. Природно, тут вже не було командира роти та обов’язкових ранкових пробіжок, очевидно, тому на якийсь час закинув біг. Спочатку, я насолоджувався «свободою», цінність якої я розумів краще моїх ровесників, після трьох років військової казарми.

Проте, з часом помітив, наскільки сильним стресом стала для мого організму така зміна. Отже, треба було знову йти на бігову доріжку. З того часу, біг для мене вже ніколи не був таким систематичним та серйозним заняттям, як у ліцеї, але назавжди став частиною мого повсякденного життя.

— А яким чином виникла ідея проекту “Радей”?

— Сьогодні, я мешкаю у Києві, працюю в юридичній компанії “EVERLEGAL”, яка займається консалтингом. Ця юридична компанія передовсім, орієнтована на клієнтів, тому часто доводиться на довший час затримуватись в офісі. Відтак, щоб поєднувати такий режим із бігом, доводиться або зранку виходити на пробіжки, або ж планувати їх на вихідних. Інколи, я бігаю довгі дистанції: 10, 15, 21 км, і навіть, мав намір, бігти марафон.

Інколи, я брав участь у відкритих тренуваннях “openrunday”, які відбуваються в рамках підготовки до київського пів-марафону. А якось, на вихідних, я запросив свого друга Іена приєднатися до мене на тренуванні. Ми бігли разом із десятками інших людей, цей захід відбувався на Трухановому острові. Ми з Іеном розмовляли про спортивні тенденції в Києві, та Україні загалом, що біг стає дедалі популярнішим.

Окрім того, Іен розповів про “parkrun”: щотижневі безкоштовні п’ятикілометрові пробіжки, які є доволі популярними та поширеними проектами у Великобританії. Саме того дня - виникла ідея організувати щось схоже і в Україні.

— Скільки часу знадобилося, щоб втілити такий проект?

С початку декілька днів обмірковували цю ідею, а далі вирішили діяти. Спершу спробували стати представниками “parkrun” в Україні, але отримали відмову. Тому вирішили створити свій власний проект з нуля, і стати кращими за них J.

Оскільки, Іен керує ІТ компанією у Києві, то ж забезпечення однієї із основних складових частин проекту – сайту він взяв на себе. Розробка сайту зайняла тривала впродовж декількох місяців. За цей час, ми сформували чудову команду, яка допомогла реалізувати цей проект.

Так ми розпочали свою діяльність влітку 2016 року у Києві на Трухановому острові звідки все почалося. Так, на перший забіг прийшло 11 людей, на другий - 16, а на третій - 33! Сьогодні, наш проект “runday” успішно розвивається, є чудова команда волонтерів, задіяно декілька міст та наявні сотні зареєстрованих учасників.

Таким чином, в результаті вдалось розробити сайт, на якому кожен може зареєструватись на такий забіг, почитати про цей проект, а також подивитись свої результати.

Image

— Яким чином, Ви плануєте в подальшому розвивати свій проект?

—У нас багато планів щодо розвитку. Скажімо, технічна складова: ми плануємо удосконалити сайт: розробити особистий кабінет користувача. У цьому особистому кабінеті кожен з відвідувачів міг би побачити не лише свої результати, а також динаміку розвитку, і отримувати певні рекомендації щодо власне бігу. Адже “Рандей” – це змагання, передовсім, із самим собою. Окрім того, нам дуже важливо, щоб учасники отримували задоволення від бігу, але й якщо при цьому ще й покращувати свої спортивні результати, то це буде чудове поєднання загалом.

Також, ми продовжуємо розвивати "Рандей" у регіонах, у нових містах України, спілкуємось з місцевими активістами, розробляємо нові маршрути. Таким чином, ми намагаємось поширити ідеєю "Рандей" серед наших людей. Сподіваємося, що за декілька років, "Рандей" стане найбільш поширеним масовим біговим рухом країни, і у ньому будуть брати участь тисячі людей.

Також, ми збираємо цікаву статистику, якою можемо ділитися з користувачами. Таким чином, це дозволить організовувати своєрідні змагання між локаціями у межах одного міста чи навіть містами. Це і рекорди локацій, скажімо, у таких номінаціях: найшвидший спортсмен, наймасовіший забіг, загальна кількість подоланих кілометрів, середній час атлетів у Києві чи Львові, загальна кількість годин. і т.д.,

Також є ідея щодо створення певних команд чи клубів, де б компанії, організації, чи просто групи друзів формували команду, реєстрували її, і вже бігали не лише під індивідуальним брендом, а й брендом команди (чи клубу). До прикладу команда під корпоративним брендом (команда ‘’Everlegal” чи команда «Посольства США») чи команди за територіальною приналежністю («Печерські пагорби») . А в подальшому, можна було б, порівнювати найкращий чи середній час команди і визначати, умовно, звичайно, переможців заходу.

Але це все поки що на рівні ідеї, які потребують часу та коштів для їх практичної реалізації. Ми зіштовхнулись із тим, що "Рандей" важко розвивати лише на волонтерських засадах, тому є необхідність у пошуку спонсорів. Ми вже ведемо переговори щодо цього з деякими компаніями та організаціями, але при цьому залишаємось відкриті до пропозицій.

З нагоди хочу проанонсувати новий соціальний проект, який ми організували із друзями - щотижневі одночасні пробіжки по 5км на всій території України. У нас є локація і у Львові, долучайтесь: runday.org

Оцінки:

0

Коментарі:

user
Loading...