25°C
Ранок 20°C
День 27°C
Вечір 24°C
Ніч 17°C
38.839.1
39.840.8
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
25°C
Ранок 20°C
День 27°C
Вечір 24°C
Ніч 17°C
38.839.1
39.840.8
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковані, включіть їх і перезавантажте сторінку.

Сьогодні – 1032 річниця Хрещення Русі-України

День Хрещення Київської Русі-України - державна пам'ятна дата в Україні на честь Хрещення Русі, що відзначається щорічно 28 липня згідно з Указом Президента від 25 липня 2008 року.

Цього ж дня Православна церква вшановує пам’ять рівноапостольного князя Володимира – хрестителя Русі.

Фото: з інтернету з відкритих джерелФото: з інтернету з відкритих джерел

Це свято відзначають у день Святого Володимира — одного із засновників і покровителів нашої державності, який почав правити у Києві приблизно у 980 році. Для українців воно символізує спадкоємність тисячолітньої історії України, нації і держави.

День Хрещення Київської Русі-України — це символ неподільності Українського народу і його єдності навколо ідеї сильної держави і віри. Це символ соборності всіх українців і наших земель навколо рідної політичної й духовної столиці — Києва, єдності нашого державного і духовного начал.

На Русі про християнство знали задовго до релігійних реформ Володимира Великого, але вирішальним для процесу християнізації нашої країни є введення цієї релігії як державної у 988-990 роках.

Чому Володимир Великий вирішив охрестити Русь?

Прийшовши до влади князь Володимир зрозумів, що для зміцнення держави та її престижу потрібна нова віра. Існує багато версій щодо часу та місця хрещення самого князя. Найімовірнішою датою є 988 рік.

Фото: з інтернету з відкритих джерелФото: з інтернету з відкритих джерел

А щодо місця, то найчастіше називається Херсонес, хоча це міг бути і Київ. Згідно із літописом, улітку 988 року князь Володимир Святославович був охрещений у церкві св. Іакова в Херсонесі й одружився з сестрою візантійського імператора Анною. Наприкінці літа він з дружиною повернувся до Києва і наказав усім прийняти нову віру, а поганських ідолів скинути у Дніпро.


Значення хрещення для Київської Русі

Прийняття християнства сприяло зміцненню зв'язків між окремими землями Русі та з європейськими країнами. Київська держава, згідно з тодішніми уявленнями, ніби очистилася від скверни й ставала частиною світової християнської спільноти, особливо тісно зблизившись з Візантією – найбільш розвинутою державою тогочасної Європи. Християнство стало потужним поштовхом для розвитку освіти й культури. Набуло поширення запозичене з Візантії мистецтво, а також писемність і писемна література. На території держави почали відкриватися школи, а у Києві було збудовано головний храм Русі, присвячений Богородиці, котрий більш відомий як Десятинна церква.

Фото: з інтернету з відкритих джерелФото: з інтернету з відкритих джерел

Сьогодні Офіс Президента опублікував привітання з нагоди 1032-річчя з Дня хрещення Русі-України.

«1032 роки тому рівноапостольний князь Володимир Великий заклав фундамент єдності нашої держави, її подальшого розвитку та процвітання. Саме утвердження християнських цінностей – ідеалів добра, справедливості та миру – стало важливим дороговказом на шляху українського народу до здобуття незалежності. І саме ці цінності гартують наш народ у боротьбі за територіальну цілісність та суверенітет України», - підкреслили в ОП.

В Офісі глави держави переконані, що прийняття християнства наблизило українців до великої родини європейських народів, заклавши глибокі традиції політичної та правової культури.

Оцінки:

0

Коментарі:

user
Loading...