21°C
Ранок 24°C
День 27°C
Вечір 23°C
Ніч 23°C
35.435.7
36.437.4
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
21°C
Ранок 24°C
День 27°C
Вечір 23°C
Ніч 23°C
35.435.7
36.437.4
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковані, включіть їх і перезавантажте сторінку.

​Рожеві озера – дивовижні скарби України! Перелік та розташування

Рожеве озеро - це справжнє диво природи та улюблене місце фотографів. Окрім цього, науковці довели, що купання у рожевих озерах є корисним для здоров’я, адже в них міститься незліченна кількість корисних властивостей.

Ви будете здивовані, але рожевих озер на півдні України не одне і не два, а набагато більше. Про них ми і розповімо у нашій статті.

Фото: з інтернету з відкритих джерелФото: з інтернету з відкритих джерел


Чому озера рожевого кольору?

Перше питання, яке цікавить усіх. Відповідаємо одразу: такий колір озеру надає водорість зі складною назвою дуналіелла Саліна. У літню пору вода в озерах нагрівається і виробляє каротиноїди, зокрема, бета-каротин - той самий, який міститься в моркві. За підсумком всіх цих процесів вода набуває казкового рожевого кольору.

Яка ж користь рожевих озер?

Хімічний склад води містить бром, магній, натрій і цінні мінерали, завдяки чому озера володіють цілющими властивостями. Купання у водоймі підвищує імунітет, також буде корисним для людей із захворюваннями суглобів та шкіри. Не менш цінні й грязі Сиваських озер - вони мають антибактеріальні та протизапальні властивості. До речі, цілющі грязі озера можна купити, щоб потім повторити SPA-процедури вдома.

Після купання в озері потрібно обов'язково змити з себе сіль. Поруч з озером є душові, туалет і альтанки, де можна відпочити і поїсти. Врахуйте, що інфраструктури тут практично немає, тому їжу потрібно захопити з собою.

Де в Україні рожеві озера?

Херсонська область - справжня скарбниця природних чудес. Тут і Асканія-Нова, і острів Джарилгач, і Олешківські піски і, тут же, Рожеві озера. Правда, насправді, це і не озера зовсім, а складові системи заток Сиваш. Це 11 солоних заток, протяжність яких становить 200 км. У них міститься близько 200 тонн солі, а солоність в деяких місцях досягає 87%.

Лемурійське озеро

Лемурійське озеро - розташоване в Херсонській області, неподалік від сіл Григорівка (Чаплинського району) та Нововолодимирівка, на східній частині затоки Сиваш. За його солоність і цілющі властивості Лемурійське озеро називають українським Мертвим морем. На це є всі підстави: солоність озера влітку досягає 22-26%, це приблизно 300 грам на літр.

Фото: з інтернету з відкритих джерелФото: з інтернету з відкритих джерел


Що це означає? Ну в першу чергу, це хороша новина для тих, хто не вміє плавати, адже висока концентрація солі у воді триматиме ваше тіло на поверхні, і ви практично зможете лежати на воді не докладаючи жодних зусиль. Але головне не це. Вода і грязі заток надзвичайно корисні для організму. Саме це озеро вважається цілющим курортом міжнародного значення.


Генічеське озеро

Генічеське озеро знаходиться ближче до Азовського моря - на півночі Арабатської стрілки. На сьогоднішній день місцеві солоні озера стали все більше приваблювати увагу туристів. Це місце і справді унікальне - подібних копалень бета-каротинової солі всього чотири в світі.

Фото: з інтернету з відкритих джерелФото: з інтернету з відкритих джерел

У Генічеському озері, на відміну від Лемурійського, скупатися навряд чи вийде - озеро мале і в найспекотніші дні пересихає. Гуляти тут теж потрібно обережно і тільки відповідними доріжками. Незважаючи на те, що озеро оманливо маленьке, під шаром солі і ропи ховається мулисте дно глибиною 1,5-2 метрів.

Озеро Сиваш

Тут немає інфраструктури, душових кабін, однак і людей буде значно менше, ніж на Лемурійському озері. Проте, з кожним роком це озеро стає все більш відомим і популярним. Озеро Сиваш теж має потенціал стати Українська Мертвим морем. Важливо врахувати той факт, що на іншому березі озера - Крим. По озеру проходить кордон, тому запускати дрон та їздити на машині тут потрібно обережно.

Фото: з інтернету з відкритих джерелФото: з інтернету з відкритих джерел


І на завершення додамо список декількох рожевих озер України, які не згадувалися вище:

  • Рожеві озера на Кінбурнській косі
  • Зяблівське (Касирське) озеро
  • Рожеве озеро Солонець-Тузли
  • Куяльницький лиман

Україна багата на цікава та дивовижні місця, варто лише пошукати! ;-)

Оцінки:

0

Коментарі:

user
Loading...