Рожеве озеро - це справжнє диво природи та улюблене місце фотографів. Окрім цього, науковці довели, що купання у рожевих озерах є корисним для здоров’я, адже в них міститься незліченна кількість корисних властивостей.
Ви будете здивовані, але рожевих озер на півдні України не одне і не два, а набагато більше. Про них ми і розповімо у нашій статті.
Фото: з інтернету з відкритих джерел
Перше питання, яке цікавить усіх. Відповідаємо одразу: такий колір озеру надає водорість зі складною назвою дуналіелла Саліна. У літню пору вода в озерах нагрівається і виробляє каротиноїди, зокрема, бета-каротин - той самий, який міститься в моркві. За підсумком всіх цих процесів вода набуває казкового рожевого кольору.
Хімічний склад води містить бром, магній, натрій і цінні мінерали, завдяки чому озера володіють цілющими властивостями. Купання у водоймі підвищує імунітет, також буде корисним для людей із захворюваннями суглобів та шкіри. Не менш цінні й грязі Сиваських озер - вони мають антибактеріальні та протизапальні властивості. До речі, цілющі грязі озера можна купити, щоб потім повторити SPA-процедури вдома.
Після купання в озері потрібно обов'язково змити з себе сіль. Поруч з озером є душові, туалет і альтанки, де можна відпочити і поїсти. Врахуйте, що інфраструктури тут практично немає, тому їжу потрібно захопити з собою.
Херсонська область - справжня скарбниця природних чудес. Тут і Асканія-Нова, і острів Джарилгач, і Олешківські піски і, тут же, Рожеві озера. Правда, насправді, це і не озера зовсім, а складові системи заток Сиваш. Це 11 солоних заток, протяжність яких становить 200 км. У них міститься близько 200 тонн солі, а солоність в деяких місцях досягає 87%.
Лемурійське озеро - розташоване в Херсонській області, неподалік від сіл Григорівка (Чаплинського району) та Нововолодимирівка, на східній частині затоки Сиваш. За його солоність і цілющі властивості Лемурійське озеро називають українським Мертвим морем. На це є всі підстави: солоність озера влітку досягає 22-26%, це приблизно 300 грам на літр.
Фото: з інтернету з відкритих джерел
Що це означає? Ну в першу чергу, це хороша новина для тих, хто не вміє плавати, адже висока концентрація солі у воді триматиме ваше тіло на поверхні, і ви практично зможете лежати на воді не докладаючи жодних зусиль. Але головне не це. Вода і грязі заток надзвичайно корисні для організму. Саме це озеро вважається цілющим курортом міжнародного значення.
Генічеське озеро знаходиться ближче до Азовського моря - на півночі Арабатської стрілки. На сьогоднішній день місцеві солоні озера стали все більше приваблювати увагу туристів. Це місце і справді унікальне - подібних копалень бета-каротинової солі всього чотири в світі.
Фото: з інтернету з відкритих джерел
У Генічеському озері, на відміну від Лемурійського, скупатися навряд чи вийде - озеро мале і в найспекотніші дні пересихає. Гуляти тут теж потрібно обережно і тільки відповідними доріжками. Незважаючи на те, що озеро оманливо маленьке, під шаром солі і ропи ховається мулисте дно глибиною 1,5-2 метрів.
Тут немає інфраструктури, душових кабін, однак і людей буде значно менше, ніж на Лемурійському озері. Проте, з кожним роком це озеро стає все більш відомим і популярним. Озеро Сиваш теж має потенціал стати Українська Мертвим морем. Важливо врахувати той факт, що на іншому березі озера - Крим. По озеру проходить кордон, тому запускати дрон та їздити на машині тут потрібно обережно.
Фото: з інтернету з відкритих джерел
І на завершення додамо список декількох рожевих озер України, які не згадувалися вище:
Україна багата на цікава та дивовижні місця, варто лише пошукати! ;-)
Loading...