22°C
Ранок 18°C
День 25°C
Вечір 21°C
Ніч 14°C
27.2527.65
3232.68
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
22°C
Ранок 18°C
День 25°C
Вечір 21°C
Ніч 14°C
27.2527.65
3232.68
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковані, включіть їх і перезавантажте сторінку.

"Пограємо в смерть!":Що роблять з дітьми групи "Вконтакті"


Вони не ріжуть нікого, не можуть поранити, отруїти чи зашкодити фізично, їх головною зброєю є слово і слабка психіка людини..."Групи смерті" - як можуть прості спільноти в соцмережі схилити дитину, підлітка чи, навіть дорослого вчинити акт самогубства і чи можна вберегти близьких?

В кожної людини буває "важкий" період в житті, коли всередині накопичується багато незрозумілих почуттів, фраз, речей тощо - в такі хвилини просто необхідна підтримка близьких, дружня порада чи звичайна розмова. Однак, особа не завжди може поділитись внутрішнім - є багато різних факторів, через які особи можуть закритись в собі. Або є інший варіант - просторі Інтернет-мережі - там завжди є дуже багато інформації. І, звісно, молоде покоління та й дуже велика кількість старших людей шукають відповіді саме там...Так, досить популярними є соцмережі - там завжди можна знайти однодумців. В цій статті розповім про те, як можуть "умільці" маніпулювати розумом та діями нещасних, що потрапили в схожу ситуацію "нерозуміння" й депресії.

В чому небезпека та хто, насправді, вбиває молодь?

Якщо вірити інформації з російських сайтів, існують групи з таким призначенням доволі давно. Статистика смертей, де різні люди вбивали себе, проходячи "квест" ведеться ще з 2015 року. Невідомо, чи існувала "гра" й до цього часу. Однак, приблизно з кінця 2015 року до середини 2016 року проблема особливо гостро "вилізла" в

Росії - там батьки били на сполох, адже 130 смертей дітей, які загинули, виконуючи завдання...Розслідування показало, що всі жертви були учасниками одних й тих самих спільнот "Вконтакті". Спільноти, де в назві можуть бути "Киты плывут вверх", "Разбуди меня в 4.20", f57, f58,

"Тихийдом", "Рина ", "Няпока", "Море китов", "50 дней до моего..." хэштеги : домкитов, млечныйпуть, 150звёзд, ff33, d28, хочувигру і відповідні хештеги #домкитов, #млечныйпуть, #150звёзд, #f33, #d28, #хочувигру. - найпоширеніші.

Якщо ваше чадо входить хоч в одну з них, вже варто замислитись!

Хто такі кити?

В кожній назві, чи то "кити", чи то "метелики", чи інше прихований певний сенс. Кити, коли поранені, героїчно самі викидаються на берег і помирають, метелики живуть лише один день, 50 днів - порівнюють з однойменною книгою "50 днів до мого самогубивства", де дівчинка вирішує, помирати їй, чи ні - кожна назва має своє значення. Загалом, суть в тому, що "діти мертвого" покоління не належать до цього світу, а "добрі" особи допомагають їм знайти шлях в кращий світ.

Чому "04:20"?

Саме в цей час, вважається, всі дорослі сплять, а діти можуть спокійно займатись своїми справами - ніхто їм не заважатиме й не зупинятиме. Переважно, спілкування чи інші завдання, які дають "гравцям" вони виконують саме з 04:20 час і до 6 години. Тому зверніть увагу, якщо дитина лягає вчасно, а зранку дуже втомлена, це одна з ознак ранкових переписок. Так, мама Ірина зауважувала, що через сонливість 15-річної Альони доводилось часто пропускати школу. Лише пізніше виявилось, що саме через недосипання.

"Давай зіграємо?"

Гра - грубо кажучи, так називають процес знущання особи з себе. Адміністратори таких пабліків самі шукають учасників "гри" і запрошують. Часто підлітки самі пишуть різні хештеги чи спілкуються в групах - але не всім щастить потрапити в список обраних. Сторінка дитини має бути обов'язково наповнена різним суїцидальним контентом: такої тематики записи, музика, зображення, статуси тощо. Однак, відколи в цій соціальній мережі з'явилась функція "написати повідомлення спільноті" часто навіть групи з звичним вмістом і НЕ підозрілими статусами можу виявитись зовсім не "милими й безпечними".

В гри є декілька рівнів - і, дивлячись, від кількості виконаних завдань, ви потрапляєте на наступний. Переважно, першим завданням є "подряпати" себе, або ж знайти для цього інструмент. Приміром, це може бути ніж, лезо для бритви, чи інші ріжучі предмети, якими легко орудувати. Батьки, чиї діти стали жертвами гри, пізніше згадували, що з кухні могли зникати ножі, а потім вони знаходили предмети в кімнатах чад - однак не надавали цьому відповідного значення. Далі йдуть важчі завдання - це може бути паління рук, різні відеорепортажі чи фото з тими ж ранами тощо - є доволі багато версій, але з однією метою...

Варто зауважити, що всі дії "гравця" відбуваються протягом 50 днів - тому, якщо на сторінці в соціальній мережі почали з'являтись цифри від 50 і менше, певний відлік - це також сигнал про те, що дитину потрібно рятувати. В кінцевому результаті приходить повідомлення "Мінус один. Ти наступна(-ий)." і за ним йде найважче і..найприємніше завдання, яке полягає в "відправленні в інший, кращий світ, де ми потрібні" - самогубство. Наводимо список дітей, які завершили своє життя таким чином. Це були стрибки з багатоповерхівок, перерізування вен, повішання...

Що обов'язково варто перевірити!

Практично на днях ці люди, які називають себе китами створили гігантську спільноту з підлітків, які самі себе вбивають. Це не гіпноз, не особисті зустрічі, діти самостійно масово продовжують цей "мейнстрім". Свідомістю таких професійно маніпулюють, а зловити винних практично неможливо - вони невідомі.

Найчастіше діти самостійно хочуть "в гру", коли є проблеми в родині, не спілкуються з батьками, немає друзів. Підлітки шукають розуміння в інтернеті і знаходять - спершу їх, нібито, заспокоюють, а потім доводять до самогубства. Навіть в випадку, коли дитина боїться "перейти" на останній рівень - її залякують. Основним способом і аргументом є теж смерть, але не лише її, а й родини - називають домашню адресу(яку можна визначити по IР комп'ютера). Звісно, це є останнім аргументом, а сказати старшим ніхто не наважиться.

Особливо в кінці 2016 року, на початку 2017 року ці спільноти активізувались - Державна служба Росії заблоковувала спільноти такого типу в соцмережі, однак, вони з'являються знову і знову, вже без різнотипного вмісту, а лише з повідомленнями від самих учасників, які бажають теж "пограти". Тому зараз всіх, хто може перевірити соціальні мережі власної дитини, обов'язково це зробіть. Практично 90% випадків, коли підлітки закінчували гру, неможливо було побачити по зовнішніх факторах - вдома вони жили нормальним життям.

І головне питання: для чого?

Коли перечитаєш стільки матеріалів, виникає запитання: з якою метою хтось це зробив? Очевидно, був засновник, який "запустив" систему в дію - він створив першу групу. Зараз ми не можемо дізнатись, звідки витоки. Повторимось, велику кількість спільнот вже видалили...В одному з пабліків такого типу ми натрапили на пропозицію "вступити в гру" за певну суму коштів - можливо тут присутня і комерція? Насправді, немає жодного виправдання тому, хто створив цей напрямок і тим, хто його продовжує підтримувати. Вже померло стільки людей, а ще стільки виявили бажання це зробити...

Пам'ятайте, що важливо не злякати свою дитину, а дати зрозуміти, що це можна виправити, що в неї є захист. Можливо, вони чекають цього й зараз...


Авторка Соломія Максимишин

Оцінки:

0

Коментарі:

user
Loading...